Yandex Metrica

Sitede Ara

Hac ibadetinde 'akıllı kart' dönemi devri başlıyor

Hac ibadetinde 'akıllı kart' dönemi devri başlıyor

Suudi Arabistan, hacı adaylarına yönelik "akıllı kart" uygulamasına geçme kararı aldı. 

Dünya

07.02.2024, 04:53

Hacı adaylarına rehberlik ve organizasyon gibi çeşitli hizmetler sunacak "akıllı kart" uygulamasının kullanıma açıldığını duyurdu.

Cezayirli temsilci BM'de ders verdi: 'İsrail Gazze'de masum sivilleri katlederken tolerans hayata geçirilemez' Cezayirli temsilci BM'de ders verdi: 'İsrail Gazze'de masum sivilleri katlederken... Haberi Görüntüle

KARŞILAMA VE KABUL MERKEZİ PROJESİ

Suudi Arabistan'ın resmi ajansı SPA'nın yer verdiği habere göre, Mekke Emiri ve Merkezi Hac Komitesi Başkanı Prens Halid el-Faysal bin Abdulaziz, hacı adaylarının Mekke'ye gidiş-gelişlerini daha kolay haale getirmek için Mekke yakınlarındaki Ez-Zeyidi bölgesinde Karşılama ve Kabul Merkezi projesinin açılışını yaptı.

Açılan merkezde, "akıllı hac kartı"nın çıkarılmasına ve hac izinlerinin otomatik makinalarla okunmasına yönelik hizmetler bulunuyor.

Merkezde sekiz binden fazla araçlık park yeri, giriş ve çıkış kapıları var.

389 yolculu uçak meşale gibi parladı! Gökyüzünde yangın paniği 389 yolculu uçak meşale gibi parladı! Gökyüzünde yangın paniği Haberi Görüntüle

KONAKLAMA VE DİĞER TÜM HİZMETLERDE KULLANILACAK

Suudi Arabistan Bakan Yardımcısı Abdulfettah Meşat, akıllı kartın, kamplara giriş, ulaşım araçlarını kullanma, otellere giriş, ödeme işlemleri, kaybolanlara rehberlik, kamplara erişimi kontrol etme, toplanma ve ulaşımın zamanlaması gibi hacı adaylarına sunulan tüm hizmetlerle ilgili olduğunu belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading