Yandex Metrica

Sitede Ara

Güney Kore'nin yeni Kuzey Kore planı

Güney Kore'nin yeni Kuzey Kore planı

Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki yıllara dayanan ilişkiler soğukluğunu korurken, Güney Kore ordusu, Kuzey Kore'ye karşı caydırıcılığını güçlendirmeyi planlıyor.

Dünya

29.01.2024, 23:42

Güney Kore ordusu, Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı caydırıcılığını güçlendirmeyi planladığını duyurdu.

Yonhap ajansının haberine göre, Güney Kore Genelkurmay Başkanlığının (JCS) yayımladığı yıllık parlamento denetim raporunda, Seul’un saldırı ve füze savunma kapasitesini geliştirdiği bildirildi. Ordudan yapılan açıklamada, Güney Kore'nin, Kuzey Kore'nin nükleer ve füze tehditlerine karşı savunma kapasitesini güçlendirmeyi planlandığı belirtildi. JCS raporuna atıfta bulunulan açıklamada, "Kuzey Kore nükleer ve füze kapasitesini güçlendirmeye devam ediyor, nükleer silahlardan arınma müzakereleri uzun süredir bekliyor." ifadeleri kullanıldı.

Kuzey Kore son bir ayda 4 kez füze denemesi yaptı. ABD ve Güney Kore ağustos ayında yıllık ortak tatbikatlarını gerçekleştirmiş, bu durum Kuzey Kore tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Kaynak: AA
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading