Yandex Metrica

Güney Afrika'dan tüm dünyaya Gazze çağrısı: Hayati bir zorunluluk

Güney Afrika'dan tüm dünyaya Gazze çağrısı: Hayati bir zorunluluk

Güney Afrika, İsrail’in insani yardım bekleyen Filistinlilere ateş açarak 112 Filistinlinin hayatını kaybetmesine yol açan saldırısına tepki göstererek acil ve şartsız ateşkesin hayati bir zorunluluk olduğu çağrısı yaptı.  

Dünya

02.03.2024, 20:59

Güney Afrika, soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım bekleyen sivillere yönelik saldırılarının ardından acil ve şartsız ateşkes çağrısında bulundu. 

İsrail’in Gazze Şeridi’nde dün insani yardım bekleyen Filistinlilere düzenlediği saldırıya tüm dünyadan tepkiler sürüyor.

Tüm kehanetleri gerçekleşmişti! Akıllara durgunluk veren The Simpsonlar dizisi 37 yıldan beri yayında! İşte dizideki tüm kehanetler ve gerçekleri... Tüm kehanetleri gerçekleşmişti! Akıllara durgunluk veren The Simpsonlar dizisi 37... Haberi Görüntüle

'BU SON VAHŞET ULUSLARARASI HUKUKUN BİR BAŞKA İHLALİDİR'

Dünyanın ayağa kalktığı saldırıya ilişkin yeni açıklama İsrail aleyhinde Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) soykırım davası açan Güney Afrika’dan geldi.

Güney Afrika Uluslararası İlişkiler ve İşbirliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Güney Afrika, hayat kurtaracak bir yardım arayan 112 Filistinlinin katledilmesini ve yüzlerce sivilin yaralanmasını kınamaktadır. Bu son vahşet uluslararası hukukun bir başka ihlali ve UAD bağlayıcı geçici kararlarının ihlalidir” ifadeleri kullanıldı.

Çin-Tayvan donanmaları burun buruna geldi: Penghu Adası tehlikeli yakınlaşma: İşte telsiz konuşmaları Çin-Tayvan donanmaları burun buruna geldi: Penghu Adası tehlikeli yakınlaşma: İşte... Haberi Görüntüle

ACİL VE ŞARTSIZ ATEŞKES ÇAĞRISI

Açıklamada, acil ve şartsız ateşkesin artık ahlaki ve hayat kurtarıcı bir zorunluluk olduğu da vurgulandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Loading