Yandex Metrica

Sitede Ara

Green Card başvusu ne zaman, nasıl yapılır? Green Card başvuru şartları nelerdir? 

Green Card başvusu ne zaman, nasıl yapılır? Green Card başvuru şartları nelerdir? 

ABD Freetown Büyükelçiliği, DV 2024 Green Card çekilişi başvuru tarihlerini yaptığı açıklamayla duyurdu. Peki, Green Card başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? Green Card başvurusu şartları nelerdir? Türkiye'de kaç kişiye Green Card çıkıyor?

Dünya

23.01.2024, 19:51

Green Card başvurularına az bir zaman kala, ABD'de çalışmak isteyen vatandaşlar Green Card için başvuru şartlarını ve başvuru sürecini araştırmaya başladı. İşte, Green Card başvurusu yapacak vatandaşlar için rehber...

Simpsonlar tekrar sahnede: Trump'a yapılan saldırıyı önceden mi tahmin ettiler? Simpsonlar tekrar sahnede: Trump'a yapılan saldırıyı önceden mi tahmin ettiler? Haberi Görüntüle

2022 GREEN CARD BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

ABD Freetown Büyükelçiliği, DV 2024 Green Card çekilişi başvuru tarihlerini açıkladı.

Buna göre; bu yıl Green Card başvuruları 5 Ekim - 8 Kasım 2022 tarihleri arasında alınacak.

ABD’de silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var ABD’de silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Haberi Görüntüle

GREEN CARD BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Green Card çekilişi için başvurular, DV Lottery'e ücretsiz bir şekilde yapılır. Bu nedenle resmi bir kuruma gerek kalmadan DV Lottery resmi internet sitesinden (http://dvprogram.state.gov) Green Card başvurusu yapılabilmektedir.

Başvuru sitesi İngilizce olduğu için tüm aşamaların iyi anlaşılması ve doğru cevaplanması gerekir. Ayrıca Green Card başvurusu yapan kişiler, bilgilerini hatasız bir şekilde girmelidir.

Yavru vatan Kıbrıs'tan Türkiye'ye çağrı! Gelin burada deniz üssü kuralım: Vakti geldi! Yavru vatan Kıbrıs'tan Türkiye'ye çağrı! Gelin burada deniz üssü kuralım:... Haberi Görüntüle

GREEN CARD BAŞVURUSUNDA PASAPORT GEREKİYOR MU?

2022 Green Card çekilişi başvurularında artık pasaport şartı aranmayacak. 

Başvurmak isteyen adaylar, pasaportlarını yenilemeden başvuruda bulunabilecek.

Netanyahu'nun paçaları tutuştu! Trump'a yalakalık yapmaya başladı Netanyahu'nun paçaları tutuştu! Trump'a yalakalık yapmaya başladı Haberi Görüntüle

GREEN CARD BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

• Amerikan hükümeti her yıl Green Card çekilişine katılım için uygun ülkeler listesi açıklıyor. Türkiye, şimdilik uygun ülkeler arasında yer alıyor.

• Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor.

• Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor.

• Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor. Posta veya elden başvuru kesinlikle kabul edilmiyor.

• Başvuru için istenilen fotoğraf verilen ölçülerle birebir uyumlu olmalı. Fotoğraf yüzünden pek çok aday elenebiliyor.

• Başvuru formunu doldurduktan sonra verilen konfirmasyon numarasını iyi saklamak gerekiyor. Bu numarayı tekrar isteme şansınız bulunmuyor.

• Başvurmak için belli bir maddi güce sahip olmak gerekmiyor.

• Başvurmak için İngilizce yeterliliği istenmiyor.

• Evli çiftlerin başvurusu şanslarını ikiye katlayabiliyor, çünkü kazanan kişinin otomatik olarak eşi ve çocukları da Green Card sahibi oluyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading