SON DAKİKA
Gigi Hadid işgalcilerin kirli planını paylaştı: İsrail ölü Filistinlilerin organlarını çalıyor!

Gigi Hadid işgalcilerin kirli planını paylaştı: İsrail ölü Filistinlilerin organlarını çalıyor!

Dünyaca ünlü Filistin asıllı manken Gigi Hadid'in paylaşımı dünyanın gündemine oturdu. Söz konusu paylaşımda İsrailli bir yetkilinin itirafları adete kan donduran nitelikteydi. Videoda İsrail'in Filistinli tutukluların ölü bedenlerini organ bankası için kullandığı anlatılırken İnsan Hakları Örgütü rakamlarla korkunç tabloyu gözler önüne serdi.

Dünya

23.01.2024, 21:46

75 yıldır Filistinlilere eziyet eden katil İsrail'in Gazze'de oynadığı oyun adeta kan dondurdu. İsrail'in Gazze soykırımında yıllar önce konuşulan organ ticareti iddiaları, bu kez raporlar ile gündeme geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Filistin asıllı ünlü model Gigi Hadid, yıllar önce İsrailli bir kanal tarafından yapılan bir belgeseli hesabından paylaştı.

Söz konusu belgeselde İsrail hükümetinin 80'li yıllardan bu yana işlediği organ ticaretinde Filistinlileri kullandığı belirtildi. 7 Ekim'de başlayan soykırımda bu ticaretin daha da genişlediği İnsan Hakları Örgütlerinden gelen raporlara yansıdı. 

İsrailli milletvekilinden öldürülen Filistinliler için insanlık dışı sözler: 'Hak etmişlerdir' Haberi Görüntüle

PROFESÖRÜN İTİRAFI TEKRAR GÜNDEMDE

Yıllar önce İsrail Kanal 2'de yayınlanan videoda açıklamalarda bulunan Kudüs İbrani Üniversitesi'nde anatomist ve sosyoloji profesörü olan Meira Weiss,bir araştırma raporunun parçasını belgesele anlatmıştı. Profesör, İsrail Adli Tıp Enstitüsü'nün İsrail güçleri tarafından gözaltına alınan Filistinli mahkumların organlarını aldığını söyleyerek, "Askerlerin cesetlerine dokunmuyoruz, başkalarından alıyorduk. İlk olarak Filistinlilerin, ardından göçmenlerin ve yabancı işçilerin organlarını alıyorlardı." ifadelerini kullanmıştı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ning Gazze hakkında konuştu: 'İki devletli... Haberi Görüntüle

EN GELİŞMİŞ DERİ BANKASINA SAHİP

İsrail Deri Bankası'nın yetkililerinden Maika Chouat ise söz konusu belgeselde, "Bu deri bankası dünyadaki diğer bankalarla karşılaştırıldığında büyük mü?" sorusuna "İsrail dünyadaki en büyük deri bankasına sahip" cevabını veriyor. "İsrail'in nüfusu dikkate alındığında organ bağışı oranı nedir?" sorusuna Chouat gülerek "Cevap veremiyorum, oran çok düşük." yanıtını vermişti.

İsrail'den bir vahşet daha: Sivillerin evlerine düzenlenen saldırıda en az... Haberi Görüntüle

KAN DONDURAN İTİRAF

Tekrar gündeme gelen açıklamardan sonra güçlenen organ ticaretine dair bir itirafta 2009 yılında, İsrail'de bulunan Abu Kabir Adli Tıp Enstitüsü'nün eski başkanı Dr. Yehuda Hiss'ten gelmişti. Bir röportajda konuşan Hiss, Filistinlilerin ve göçmenlerin vücutlarından ailelerinin izni olmadan deri, kornea, kemik ve kalp kapakçıkları aldığını itiraf etmişti.

İsrail'de yeni kavga: Esirleri önemsemeyen aşırı sağcı bakana kabine içinden... Haberi Görüntüle

İSRAİL CENAZELERE EL KOYUYOR

Öte yandan konuyla alakalı açıklama yapan İnsan Hakları Örgütü, İsrail'in, 10 günden fazla bir süre önce Şifa'nın avlusunda kazılmış bir toplu mezardan cesetlere el koyduğunu da iddia etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading