Yandex Metrica
SON DAKİKA
Gazze'de sağlık sistemi çöküyor: Kemal Advan Hastanesi de devre dışı kaldı

Gazze'de sağlık sistemi çöküyor: Kemal Advan Hastanesi de devre dışı kaldı

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun 7 binden fazla sığınmacının kaldığı Kemal Advan Hastanesini hizmet dışı bıraktığını açıkladı.

Dünya

23.01.2024, 21:48

Gazze'deki sağlık sistemi her geçen gün bozuluyor. İsrail saldırılarına 60 gün boyunca dayanmaya çalışan Gazze'de okul, hastane, mğlteci kampıi ibadethane demeden her yer bombaların hedefi oluyor. 

Sivil kayıpların 16 bini geçtiği bölgede hizmet veren tek devlet hastanesi olan Kemal Advan Hastanesi de hizmet dışı kaldı.

Maymunlar ülkeyi istila etti! Halk evlerinde kapana kısıldı! Yetkililer yeni... Haberi Görüntüle

DÜN KUŞATILMIŞTI

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada  "Gazze Şeridi'nin kuzeyine giren İsrail işgal ordusu, zorla, tanklarla ve terör estirerek Kamal Advan Hastanesini hizmet dışı bıraktı." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada İsrail'in Gazze'de Filistin halkına soykırım uyguladığı belirtilerek "Gazze Şeridi'nin kuzeyinde 400 binden fazla kişi tamamen sağlık hizmetlerinden mahrum kaldı." denildi.

Kemal Advan Hastensi dün İsrail ordusu tarafından tanklar ve keskin nişancılar yerleştirilerek kuşatılmıştı. Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Minir Abdullah el-Berş, hastanede 7 binden fazla sığınmcının bulunduğunu aktararak hastane çevresinde çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğunu belirtmişti.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading