Yandex Metrica

G7 ülkelerinden soykırımcı İsrail'e 'Refah' uyarısı: Potansiyel yıkıcı sonuçları olur

G7 ülkelerinden soykırımcı İsrail'e 'Refah' uyarısı: Potansiyel yıkıcı sonuçları olur

ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya ve Kanada'dan oluşan G7'nin dışişleri bakanları, terör devleti İsrail'i, Gazze'nin güneyinde sivillerin sığındığı Refah kentine kapsamlı kara saldırısı yapmaması konusunda uyardı.

Dünya

19.02.2024, 06:20

G7 ülkelerini oluşturan ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya ve Kanada Gazze Şeridi'ne yönelik saldırı planı hazırlayan soykırımcı İsrail'i uyardı. 

İtalya'nın dönem başkanlığında Münih Güvenlik Konferansı kapsamında ilk toplantılarını yapan G7 dışişleri bakanlarının ortak açıklamasında, Refah kentine sığınan 1,5 milyon sivil başta olmak üzere Gazze'de felaket düzeyindeki insani krize karşı acil eylem çağrısı yapıldı ve İsrail'in kapsamlı bir Refah saldırısının siviller üzerinde "potansiyel yıkıcı sonuçları olacağı" uyarısında bulunuldu.

gazze-870be889e1f2e67e299da1fd1af47.jpg

Tarz giyinmeyi onun sayesinde öğrendiler! Modaya yön veren dünyaca ünlü tasarımcı hayatını kaybetti! Tarz giyinmeyi onun sayesinde öğrendiler! Modaya yön veren dünyaca ünlü... Haberi Görüntüle

"SİVİLLERE ENGELSİZ DESTEK SAĞLANMALI"

Gazze'ye hızlı, güvenli ve engelsiz insani yardım girişinin mutlak öncelik olduğu vurgulanan açıklamada, tüm tarafların gıda, su, tıbbi bakım, yakıt, barınak ile telekomünikasyon ve insani yardım görevlilerinin erişimi dahil sivillere engelsiz destek sağlanmasına izin vermesi gerektiği kaydedildi.

Gazze-888a9a081c9572119c98344e892345487.jpg

Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier'e tepki üstüne tepki yağdı: Soykırımın ortağını İstanbullular istemedi! Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier'e tepki üstüne tepki yağdı: Soykırımın ortağını İstanbullular... Haberi Görüntüle

"ENDİŞE DUYUYORUZ"

Açıklamada yardım konvoylarının ve insani noktaların güvenliği için etkin sistemler oluşturulması ve yardımların dağıtımı için daha fazla Birleşmiş Milletler görevlisi, aracı ve ekipmanının girişine izin verilmesi ve insani yardım giriş kanallarının önemli ölçüde artırılması istendi.

G7 dışişleri bakanları, Filistinli sivillerin Gazze'den zorla gönderilmeleri riskinden endişe duyduklarını belirtti.

Habere Tepki Ver

0

1

0

1

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Loading