Yandex Metrica

Fransa'dan Azerbaycan'ın antiterör operasyonuna tepki: 'Derhal sonlandırılmalı'

Fransa'dan Azerbaycan'ın antiterör operasyonuna tepki: 'Derhal sonlandırılmalı'

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Azerbaycan'ın Karabağ'da başlattığı antiterör operasyonu "kabul edilemez" olarak nitelendirildi ve AB ve ABD'ye "güçlü cevap verme" çağrısında bulunuldu.

Dünya

23.01.2024, 22:24

Fransa, Azerbaycan'ın Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla Ermeni unsurlarına karşı başlattığı antiterör operasyonuna tepki gösterdi.

Bakan Fidan'dan KİK toplantısında 'safları sıklaştıralım' çağrısı: 'Somut sonuçları olacak' Bakan Fidan'dan KİK toplantısında 'safları sıklaştıralım' çağrısı: 'Somut sonuçları olacak' Haberi Görüntüle

BM'YE ÇAĞRI

Fransa Dışişleri Bakanlığından söz konusu operasyona dair yapılan açıklamada, "Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi için Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı ve BM Güvenlik Konseyi acil toplantıya çağırıldı.

NASA'dan panik yaratan hata: Yanlışlıkla o ses kaydını yayınladı: Sonra apar topar kaldırdı NASA'dan panik yaratan hata: Yanlışlıkla o ses kaydını yayınladı: Sonra... Haberi Görüntüle

"SALDIRILAR DURDURULMALI"

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna dair açıklama yaptı. Açıklamada Azerbaycan'ı saldırılarını, “Fransa, derhal durdurmaya ve uluslararası hukuka saygı göstermeye çağırıyor. Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi amacıyla Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne konuyu görüşmek üzere acil toplama çağrısında bulunuldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading