Yandex Metrica

Sitede Ara

Fransa'da enerji krizine yeni çözüm! Başbakan kaloriferi kapattı mont giyip kürsüye çıktı

Fransa'da enerji krizine yeni çözüm! Başbakan kaloriferi kapattı mont giyip kürsüye çıktı

Fransa'da enerji krizi vatandaşlara büyük darbe vururken hükümet tasarruf farkındalığı yaratmak için yeni bir PR çalışmasına başladı. Başbakan Elisabeth Borne ve kabinesi, giydiklerin mont ve boğazlı kazaklarla 'vatandaşa örnek olma' girişimi başlattı.

Dünya

23.01.2024, 19:52

Fransa'da başlatılan yaptırımlar sonrası ortaya çıkan enerji krizi halkın belini ekonomik olarak bükerken, Başbakan Elisabeth Borne ve kabinesi enerji tasarrufu bilincini yaygınlaştırmak için soğuk günlerde kalorifer derecesini artırmak yerine kışlık elbiselerini giyerek halkın karşısına çıkacak. 

Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Haberi Görüntüle

KALORİFERLERİ YAKTIRMADI MONT GİYDİ

İlk adımı Borne, mont giyerek Ekonomi Bakanı Brune Le Maire ise boğazlı kazak giyerek başlattı. 

Maire yaptığı açıklamada, "Beni artık kravatlı değil balıkçı yakalı göreceksiniz." sözlerine yer verdi.

'Kara Kartal' nükleer kıyameti Avrupa'ya getirecek! CIA ajanı uyardı: Tüm dünya tehlike altında! 'Kara Kartal' nükleer kıyameti Avrupa'ya getirecek! CIA ajanı uyardı: Tüm... Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE TEPKİ ÇEKMİŞTİ 

Diğer yandan hükümetin tasarruf çağrısında bulunduğu yaz döneminde bakanların resmi araçlarının bir toplantı esnasında Elysse Sarayı önünde çalışır durumda olması tepki toplamıştı. 

'Kara Kartal' nükleer kıyameti Avrupa'ya getirecek! CIA ajanı uyardı: Tüm dünya tehlike altında! 'Kara Kartal' nükleer kıyameti Avrupa'ya getirecek! CIA ajanı uyardı: Tüm... Haberi Görüntüle

'19 DERECEYİ GEÇMEYİN'

Enerji sıkıntısı yaşanan ülkede, hane sıcaklıklarının maksimum 19 derecede tutulması ve buna uymayanlara yaptırım uygulanması tartışılıyor.

Daha önce katıldığı bir canlı yayında konuşan Fransa Başbakanı Elisabeth Borne'nin sözleri ülkede tartışma konusu oldu. Sıcaklıkların düşmesiyle havanın oldukça soğuduğu Fransa'da, Başbakan Borne, henüz kaloriferleri yakmadıklarını belirterek, 'Yazın da klimaları açmadık. Isıtmayı da çok erken açmamaya dikkat ediyoruz. 1970'lerden bu yana uygulanan 19 derecede ısıtmayı açma kuralını uyguluyoruz.' şeklinde konuşmuştu.

Aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen ise enerji krizine çözüm bulunması yerine tasarruf için PR çalışması başlatan hükümeti eleştirerek tepki gösterdi. 

Oyun tutkunları GTA 6 için gün sayıyor! Fragmanı tam 200 milyon görüntülemeye ulaştı Oyun tutkunları GTA 6 için gün sayıyor! Fragmanı tam 200... Haberi Görüntüle

'KURUTMA DEĞİL ÇAMAŞIRLIK KULLANIN'

Ayrıca İktidarda olan Rönesans Partisi Milletvekili Gilles Le Gendre yaptığı açıklamada, artık evde ailesiyle beraber kurutma makinesi kullanmak yerine çamaşırlık kullandıklarını bunu yapmanın çok zor bir şey olmadığını belirtti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading