Yandex Metrica

Sitede Ara

Fransa krizde! Acil servisler hizmet veremiyor

Fransa krizde! Acil servisler hizmet veremiyor

Fransa'da hastanelerin büyük bir kısmının acil servislerinin, personel yetersizliği nedeniyle günlerdir hizmet veremediği belirtildi.

Dünya

23.01.2024, 18:14

Fransız basınındaki haberlere göre, Var bölgesinden Haut-Rhin bölgesine kadar birçok devlet hastanesi, kaynak eksikliği ve personel yetersizliği nedeniyle kriz yaşıyor. Acil servis bölümlerinin kapılarını kapatan kamu hastanelerinin bir kısmında, sadece çok acil olan bazı vakaların kabulüne izin verildiği söylendi.

ATACMS füzesi Rusya'nın kabusu oldu: S-400'ler çalışmıyor mu? ATACMS füzesi Rusya'nın kabusu oldu: S-400'ler çalışmıyor mu? Haberi Görüntüle

PERSONEL YETERSİZLİĞİ KRİZİ DERİNLEŞTİRDİ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kaynaklı hasta yoğunluğu nedeniyle hastanelerdeki hasta bakıcılar başta olmak üzere personellerin çoğu, bu servislere yönlendirildi. Buna ek olarak personel yetersizliği ile kaynak kıtlığı bu krizi daha da derinleştirdi.

Ülkedeki Laval Hastanesi acil servisi 4 gecedir kapalı, Givor Hastanesinin acil servisi ise geceleri 30 Kasım'a kadar hizmet veremeyecek. Birçok hastanedeki acil servislerde de sadece gündüz belli saatlerde kısmi hizmet verilebilecek.

Soykırım kabinesinde sular durulmuyor: Netanyahu, Gallant ile yüz yüze görüşecek Soykırım kabinesinde sular durulmuyor: Netanyahu, Gallant ile yüz yüze görüşecek Haberi Görüntüle

HASTALAR BAŞKA YERLERE SEVK EDİLİYOR

Var bölgesindeki Draguignan Merkez Hastanesinde acil servis bölümü, kriz nedeniyle 29 Ekim'den itibaren en az beş hafta boyunca geceleri kapalı kalacak. Birçok bölgede de bazı hastaneler, mevcut hastalar ile yeni gelenleri farklı bölgelere yönlendirmek zorunda kalıyor. Çoğu hastanede acil servislerin yıl sonuna kadar hizmet vermeyeceğİ belirtiliyor. Liberasyon gazetesine göre, Fransa genelinde büyük hastanelerin çoğunda acil servislerdeki 5 yataktan 1'i hizmete açık durumda.

Soykırımcı İsrail yine sivilleri hedef aldı: 3 Filistinli öldü, çok sayıda yaralı var Soykırımcı İsrail yine sivilleri hedef aldı: 3 Filistinli öldü, çok... Haberi Görüntüle

HÜKÜMET KRİZİ GİDERMEK İÇİN ÇÖZÜM ARAYIŞINDA 

Bilim Kurulu Başkanı Jean-François Delfraissy'nin 5 Ekim'de yaptığı araştırmada, ülkede hemşire, doktor ve sağlık çalışanı eksikliği nedeniyle devlet hastanelerinde yatakların en az yüzde 20'sinin kaldırıldığı ortaya çıkmıştı. Hükümetin krizi gidermek için çözüm arayışında olduğu ifade ediliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading