Yandex Metrica

Sitede Ara

Fransa geri adım atmayacak! 'Dünya beceremediğimizi düşünür'

Fransa geri adım atmayacak! 'Dünya beceremediğimizi düşünür'

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, tartışmalı emeklilik reformunu ile ilgili yaptığı açıklamada geri adım atmaya istekli olmadıklarını gösterdi. D

Dünya

23.01.2024, 22:20

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, tartışmalı emeklilik reformunun askıya alınması durumunda, Fransa'nın "reform yapmayı becerememekle" itham edileceğini ileri sürdü.

Fransız RTL radyosuna konuk olan Darmanin, ülkede haftalardır kitlesel grev ve gösterilere neden olan emeklilik reformuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Son dakika... Danimarka Başbakanı Frederiksen saldırıya uğradı: Saldırgan yakalandı Son dakika... Danimarka Başbakanı Frederiksen saldırıya uğradı: Saldırgan yakalandı Haberi Görüntüle

"DÜNYA REFORM YAPMAYI BECEREMEDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜR"

Yüz binlerce Fransız vatandaşının sokaklara inmesine neden olan emeklilik reformuna ilişkin konuşan Darmanin açıklamasında "Reform askıya alınmalı mı? Zannetmiyorum, yoksa dünya reform yapmayı beceremediğimizi düşünür." ifadelerini kullandı.

Aynı radyoya dün konuşan Fransa Demokratik Çalışma Federasyonu (CFDT) Genel Sekreteri Laurent Berger, reformun askıya alınması çağrısında bulunmuştu.

Rus savaş gemileri Florida açıklarında! ABD savaş gemileri ve jetleri alarma geçti Rus savaş gemileri Florida açıklarında! ABD savaş gemileri ve jetleri... Haberi Görüntüle

FRANSA'DAKİ KRİZ

Fransa'da hükümetin, emeklilik yaşının 62'den 64'e çıkarılmasını içeren yasa tasarısını oylama yapmadan Meclisten geçirme kararı üzerine 16 Mart'ta başlayan gösteriler devam ediyor.

Su-34 çakıldı! Mürettebat öldü: Rus filosu kayıp vermeye devam ediyor Su-34 çakıldı! Mürettebat öldü: Rus filosu kayıp vermeye devam ediyor Haberi Görüntüle

ŞİDDET OLAYLARI ARTIYOR

Gösterilere sert müdahale eden polis ile protestocular arasında ülkenin birçok yerinde şiddet olayları yaşanıyor.

Fransa genelinde 16 Mart'tan bu yana devam eden protestolarda şuana kadar 1000'den fazla kişi gözaltına alınırken çok sayıda gösterici ve polis ise arbedeler sırasında yaralandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading