Yandex Metrica

Sitede Ara

Finlandiya ve İsveç'ten son dakika NATO açıklaması: Aynı anda katılmaya kararlıyız

Finlandiya ve İsveç'ten son dakika NATO açıklaması: Aynı anda katılmaya kararlıyız

NATO'ya girmek için Türkiye'nin onayına ihtiyaç duyan İsveç ve Finlandiya ortak bir basın toplantısı düzenledi. Finlandiya Başbakanı Sanna Marin ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson toplantıda NATO'ya aynı anda katılmaya kararlı olduklarını açıkladılar.

Dünya

23.01.2024, 22:18

NATO'ya katılmak için Türkiye'nin kapısını aşındıran İsveç ve Finlandiya ortak basın toplantısı düzenledi. 

Türkiye İsveç'te yaşanan skandal olaylar sonrasında NATO üçlü mutabakatını süresiz olarak durdurma kararı almıştı. 

İspanya'da dev Filistin mitingi: Binlerce protestocu Avrupa'ya seslendi: Suça ortak olmayın İspanya'da dev Filistin mitingi: Binlerce protestocu Avrupa'ya seslendi: Suça ortak... Haberi Görüntüle

İSVEÇ'İN PROBLEMLİ BİR ÇOCUK GİBİ GÖRÜNDÜĞÜ ORTAMDAN HAZ ETMİYORUM

İsveç'te Türkiye'nin kararlılığı gündemden düşmezken kara kara ne yapacağını düşünüyor. Bu gelişmeler ışığında Stocholm'de biraraya gelerek basın toplantııs düzenleyen Sanna Marin ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson kritik açıklamalarda bulundu.

Marin, "İsveç'in problemli çocuk gibi göründüğü bir ortamdan haz etmiyorum"  diyerek NATO'nun her iki ülkenin üyeliğini onaylaması gerektiğini vurguladı. 

İyice zıvanadan çıktılar: ABD'de Filistin'e destek verenlerin kimliklerinin tespiti için yüz maskesine yasak getirilecek İyice zıvanadan çıktılar: ABD'de Filistin'e destek verenlerin kimliklerinin tespiti için... Haberi Görüntüle

BİER ŞEYLER YANARKEN MÜZAKERELERİN DEVAM ETMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ise "Bir şeyler yanarken müzakerelerin devam etmesi söz konusu değil" dedi.

Kristersson ayrıca, İsveç'in Finlandiya ve Türkiye ile imzaladığı üçlü NATO mutabakatını uygulamaya devam edeceğini ifade etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading