SON DAKİKA
Filistinli kadın İsrail vahşetini anlattı: Vücudumda iz kalana kadar dövdüler!

Filistinli kadın İsrail vahşetini anlattı: Vücudumda iz kalana kadar dövdüler!

Hamas ile İsrail arasında yapılan esir takası anlaşması kapsamında serbest bırakılan 50 yaşındaki Filistinli Attaf Ceradat, yaşadıklarını anlattı. Ceradat, İsrail hapishanesinde tutulan kadınların 7 Ekim'den sonra darbedildiğini ve aşağılandığını belirterek, 'Vücudumda iz kalana kadar dayak yedim' diye konuştu.

Dünya

23.01.2024, 21:46

Abluka altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde yaşayan ve 2 yıldır İsrail hapishanesinde bulunan Ceradat, serbest bırakıldıktan sonra hapishanede yaşadıklarını anlattı. İşgalci rejimin Gazze'ye saldırılarının başladığı 7 Ekim'den sonra, hapishanedeki Filistinli kadın esirlerin ciddi şekilde darbedildiğini ve aşağılandığını söyleyen Ceradat, İsrailli yetkililerin morallerini bozmaya çalıştığını ancak başarılı olamadıklarını ifade etti. 

'Vücudumda iz kalana kadar dövüldüm' diyen Ceradat, "7 Ekim'den sonra kadın esirler tecrit altına alındı. Dövüldük, hakaretlere uğradık, yataksız, battaniyesiz bırakıldık." diye konuştu.

İsrail ordusu savaş suçu işlemeyi sürdürüyor: Gazze'de can kaybı 30... Haberi Görüntüle

"İŞGALE RAĞMEN, DİRENİŞİN İRADESİYLE HAPİSHANENİN KAPISINI KIRDIK"

50 yaşındaki Filistinli kadın, hapishanedeki şartların çok kötü olduğunu; esirlerin kaldığı odalardan neredeyse her şeyin çıkarıldığını söyledi. İki oğlunun hala İsrail hapishanesinde kaldığını söyleyen Ceradat, "Sanki bir rüyada yaşıyorum. İki yıllık zorlu esirliğin ardından bugün özgürüm. İşgale rağmen, direnişin iradesiyle hapishanenin kapısını kırdık." dedi.

İsveç'ten itiraf gibi rapor: Terör örgütü PKK faaliyetlerini sürdürmek için... Haberi Görüntüle

"ONLAR İÇİN BAŞIMI DİK TUTUYORUM"

Ceradat, Gazze'deki Filistinlilerin kanı ve yıkılan evlere mâl olan bu özgürlüğün bedelinin ne derece yüksek olduğunu çok iyi bildiklerini söyleyerek şöyle konuştu:

"Onlar için başımı dik tutuyorum ve Allah'ın izniyle, yakında tüm esirlerin hapishanelerden serbest bırakıldığını göreceğimiz gün de gelecek."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading