SON DAKİKA
Filipinler beşik gibi sallanıyor! 6,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi

Filipinler beşik gibi sallanıyor! 6,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi

Filipinler'in güneyindeki Mindanao bölgesi yakınlarında dün meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Aras-Asan bölgesinde 6,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Dünya

23.01.2024, 22:27

Dün iki büyük depremle sarsılan Güneydoğu Asya ülke Filipinler'de 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından 6,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bildirildi. 

Filipinler'in Aras-Asan bölgesinin 35 kilometre kuzeydoğusunda 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), Aras-Asan bölgesinin 35 kilometre kuzeydoğusunda 6,9 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini duyurdu.

Kuzey Kore füzeleri Amerika sayesinde uçuyor! Dünya tiyatrosunda yeni sahne!... Haberi Görüntüle

TSUNAMİ UYARISI YAPILMADI

Yerin yaklaşık 30,5 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.

AP'ye konuşan Afet Zararlarını Azaltma Kurumu Başkanı Shieldon Isidoro, Mindanao'da bulunan Davao del Norte bölgesinde sarsıntı nedeniyle evinden kaçan bazı kişilerin yaralandığını söyledi.

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen ülkeyi ikiye böldü! Soğan ve tavuğu... Haberi Görüntüle

HAMİLE KADIN 15 METRELİK BETON DUVARIN ALTINDA KALDI

Isidoro, kaçanlardan bir hamile kadın, eşi ve kızının depremde çöken 15 metrelik beton duvarın altında kaldığını ve hamile kadının hayatını kaybettiğini belirtti.

Kadının eşi ve kızının da hastaneye kaldırıldığını aktaran Isidoro, bölgedeki bir hastaneden yüzlerce hastanın da tahliye edildiğini ancak incelemeler sonucu binada hasar olmadığının tespit edilmesi üzerine geri gönderildiklerini kaydetti.

Ev sahibi üniversite öğrenicisinin kirasına zam yaptı! Çareyi okula uçakla... Haberi Görüntüle

DÜN 7,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELMİŞTİ

Filipinler Savunma Bakanı Gilberto Teodoro Jr da düzenlediği basın toplantısında ilk incelemelere göre depremin elektrik kesintileri dışında büyük bir hasar vermediğini söyledi.

Mindanao bölgesi yakınlarında dün 7,6 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, depremin ardından tsunami uyarısı da yapılmıştı.

Depremin ardından çoğunluğu 5'ten büyük olmak üzere artçı sarsıntılar gerçekleşmişti.

Dünyada sismik hareketlerin en fazla görüldüğü ülkelerden Filipinler, "Ateş Çemberi" olarak da bilinen Pasifik Deprem Kuşağı'nda yer alıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading