Yandex Metrica

FBI açıkladı: Trump'ın evinden 184 gizli belge çıktı

FBI açıkladı: Trump'ın evinden 184 gizli belge çıktı

Trump'ın Florida'daki malikanesine yapılan baskına ilişkin FBI, hazırladığı yeminli beyanı mahkemeyle paylaştı. Beyandaevde yapılan aramada 184 gizli belgeye ulaşıldığı aktarıldı.

Dünya

23.01.2024, 19:43

FBI'ın Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Florida'daki Mar-a-Lago isimli malikanesine yapılan Mar-a-Lago baskınına ilişkin yeminli beyan, bazı kısımları çıkartılarak kamuoyuyla paylaşıldı.

İsrail'de sirenler çalıyor: Lübnan tarafından çok sayıda roket atıldı İsrail'de sirenler çalıyor: Lübnan tarafından çok sayıda roket atıldı Haberi Görüntüle

"TEHLİKE İÇEREN BİLGİLER"

34 sayfalık beyanda, Trump'ın Florida'daki evinde mayıs ayında yapılan aramalarda 15 kutu belgenin alındığı ve bu kutuların 14'ünde toplam 184 gizli belgeye ulaşıldığı aktarıldı. Ayrıca, FBI bu beyanda Trump'ın evinde ele geçirilen belgelerin "insani istihbarat kaynaklarını tehlikeye atabilecek nitelikte" olduğunu da belirtti. Beyanda, Trump'ın avukatı ile FBI'ın gizli belgelerin Mar-a-Lago'nun bir odasında tutulduğuna ilişkin yazışmaları da yer aldı.

ABD tarihinin en yaşlı başkanı!  Biden'ın sağlığıyla ilgili dikkat çeken rapor: Akşam olunca kafası karışıyor! ABD tarihinin en yaşlı başkanı! Biden'ın sağlığıyla ilgili dikkat çeken... Haberi Görüntüle

BELGELER MÜHÜRLENDİ

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Anhony Coley tarafından yapılan açıklamada da “Adalet Bakanlığı, mahkemenin 22 Ağustos tarihli emri uyarınca gerekli belgeyi mühürlü bir şekilde sundu. Bakanlık, mahkeme konuyu değerlendirdiği için daha fazla yorum yapmayı saygıyla reddediyor” ifadelerini paylaştı.

Yeminli beyanın, Adalet Bakanlığı soruşturmasının ve bu kapsamda FBI ajanlarının Trump’ın Palm Beach'teki Mar-a-Lago malikanesinde yaptıkları aramanın yürütme temeli hakkında daha önemli ve detay bilgiler içerdiği düşünülüyordu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading