SON DAKİKA
Evinde dünyanın en ölümcül yılanlarından birini buldu! Bakın ne yaptı?

Evinde dünyanın en ölümcül yılanlarından birini buldu! Bakın ne yaptı?

Avustralya'nın Queensland eyaletinde yaşayan bir çocuğun, evde ölümcül bir yılan bulmasının ardından ihbar üzerine eve gelen ekipler yılanı yakalamayı başardı.

Dünya

23.01.2024, 18:34

Avustralya'nın Queensland eyaletinin Sippy Downs bölgesinde yaşayan bir çocuk, 16 Aralık'ta evde bir yılan gördü.

İran basınından KAAN'a övgü: 'Türkiye'nin en önemli projelerinden biri' Haberi Görüntüle

DÜNYANIN EN ÖLÜMCÜL İKİNCİ TÜRÜ OLAN DOĞU KAHVERENGİ YILANI OLDUĞUNU TESPİT ETTİ

İhbar üzerine eve gelen Sunshine Coast Snake Catchers ekibi ise, yılanın dünyanın en ölümcül ikinci türü olan doğu kahverengi yılanı olduğunu tespit etti. Yılanı yakalamak için düzenledikleri operasyonun videosunu Facebook'ta paylaşan ekip lideri Stuart McKenzie, paylaşımında şunları söyledi:

"Genç kız, salonda dolaşan kahverengi renkli bir yılan gördükten sonra Sippy Downs'taki bir ailenin evine çağrıldık. Kapıları kilitlediler ve biz gelene kadar dışarıda beklediler. Westy ve ben evi aramaya başladık, başlangıçta pek şansım olmadı, ta ki kanepenin bacak desteğinin kolunu çekene ve yılan salonun içinden düşene kadar. Sahibinin izniyle kanepenin taban kumaşını keserek yılanın yerini tespit etmeye çalıştık. Sonunda onu bulduk ve çantaya koyup başka bir yere götürebildik."

Ölüm listesi! Putin'e karşı gelenlerin sonu... Zehirlendiler, vuruldular, sürgün edildiler Haberi Görüntüle

YILAN ÖLÜMCÜL OLARAK KABUL EDİLİYOR

Avustralya Müzesi'ne göre, doğu kahverengi yılanları, ülkede diğer tüm yılan türlerinden daha fazla insan ölümüne neden oluyor. Yılanın ısırığı ise, dişlerinin küçük olması nedeniyle başlarda fark edilemeyebilir.
Sadece dört miligram civarında zehir verse de, Avustralya Müzesi, zehrin gücünün hacmini telafi edebildiğini açıklıyor.
Yalnızca Japonya'nın iç kesimlerinde görülen 'Taipan' yılanı, doğu kahverengi yılanından daha ölümcül olarak kabul ediliyor.
Doğu kahverengi yılanı tarafından ısırılan bir insan, zehirdeki toksinler nedeniyle felç ve kontrol edilemeyen kanama ile karşılaşabilir. Yılanın zehrinde güçlü presinaptik nörotoksinler, prokoagülanlar, kardiyotoksinler ve nefrotoksinler bulunuyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading