Yandex Metrica

Sitede Ara

Eski bakan Netanyahu'ya nefret kustu: O sefil bir adam!

Eski bakan Netanyahu'ya nefret kustu: O sefil bir adam!

Tek derdi siyasi kariyeri olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'den İsrail'e getirilen rehinelerle birlikte poz verip televizyonlara çıktı. Bibi'nin showu ise tepkileri beraberinde getirdi. 7 Ekim düzenlenen özgürlük operasyonunda oğlunu kaybeden İsrailli eski bakan Izhar Shay ise, oğlunun Netanyahu ile bir fotoğrafını paylaşıp "Başbakan'ın arama zahmetine girmediği ebeveynlerden biriyim... Ona kızgın değilim. Hem de hiç. Onu aşağılıyorum, sefil adam" ifadelerini kullandı.

Dünya

09.06.2024, 14:30

Tüm dünyanın gözleri önünde 7 Ekim'den bu yana devam eden İsrail soykırımı tüm şiddeti ile devam ediyor. Son olarak 8 Haziran Cumartesi günü savaşın başından bu yana en kanlı katliamlardan birini gerçekleştirdi. Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nuseyrat mülteci kampı güpegündüz vuruldu, en az 210 can kaybı var. Saldırının kurbanları arasında onlarca çocuk bulunuyor.

Katil İsrail ordusuna ait uçaklar ve silahlı insansız hava araçlarının Nuseyrat'taki birçok evi rastgele bombaladığı saldırı, bir yardım kuruluşu çalışanı tarafından 'cehennem' olarak nitelendi. İşgal ordusunun hedefinde bir pazar yerinin yakını ve bir cami de vardı.

Çok sayıda yaralı Mescid-i Aksa Hastanesi'ne taşındı. Hastanede yer kalmayınca yaralılar koridorlara yatırıldı, doktorlar sahip oldukları imkanlarla tedavi için koşturdu. Bölgedeki hastanelerde ilaç ve tıbbi malzeme eksikliği yaşandığı biliniyor.

F-16 ararken Su-27 buldular! İskender M vurdu, savaş uçağı küle döndü F-16 ararken Su-27 buldular! İskender M vurdu, savaş uçağı küle... Haberi Görüntüle

BİBİ'NİN ŞOVU TERS TEPTİ

Tüm bunların yanı sıra katil İsrail ordusu Cumartesi günü 4 rehineyi kurtarabildi. Oysa ki, Kasım ayı sonundaki geçici ateşkeste 100'den fazla rehine serbest kalmıştı. Siyasi kariyeri için savaşın devam etmesini ısrarla isteyen Başbakan Binyamin Netanyahu, Gazze'den İsrail'e getirilen rehinelerle birlikte poz verip televizyonlara çıktı.

Bu görüntüler İsrail'de infial yaratırken, Noa Marciano'nun babası Avi Marciano, sosyal medya hesabından Netanyahu'nun yalnızca rehineler kurtarıldığında ortaya çıktığını, aksi durumda telefon bile açmadığını yazdı.

İsrail işgal birlikleri tarafından yanlışlıkla öldürülen üç rehine arasındaki Alon'un kardeşi Yonatan Shamriz de, Netanyahu'nun 7 Ekim baskınında dizginleri ele almak için yarım gün ayırdığını, kurtarılan dört rehineyle ise 15 dakika içinde buluştuğunu belirtti. 

İsrail, soykırımdan kaçan sivilleri sığındıkları okulda hedef aldı: Çok sayıda ölü ve yaralı var İsrail, soykırımdan kaçan sivilleri sığındıkları okulda hedef aldı: Çok sayıda... Haberi Görüntüle

"SEFİL ADAM"

İsrail Başbakanı'nın rehinelerin hayatıyla kumar oynadığını kaydeden Shamriz, Cumartesi günü gerçekleşen operasyonda rehinelerden biri ölseydi ailelerin yalnızca Netanyahu'dan mektup alabileceğini de ekledi. 7 Ekim baskınında oğlu öldürülen İsrailli eski bakan Izhar Shay ise, oğlunun Netanyahu ile bir fotoğrafını paylaşıp "Başbakan'ın arama zahmetine girmediği ebeveynlerden biriyim... Ona kızgın değilim. Hem de hiç. Onu aşağılıyorum, sefil adam" diye yazıp öfkesini gösterdi. 

İsrail muhalefet lideri Yair Lapid de, Netanyahu'nun işler yolunda değilken ortadan kaybolduğunu ve bunun utanç verici olduğunu söyledi. Rehine yakınları ve İsrail muhalefeti, başta başkent Tel Aviv olmak üzere birçok şehirde Cumartesi akşamı protesto gösterileri düzenledi. Derhal bir ateşkes anlaşması talep eden göstericilere polis biber gazı ve tazyikli su sıktı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading