SON DAKİKA

Ermenistan'da Pelosi alay konusu oldu: Tercüman Pelosi'yi kürsüden itti

Ermenistan’ı ziyaret eden ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin basın toplantısı olay oldu. Sosyal medyada gündem olan basın toplantısında tercümanın Pelosi'yi kürsüden iterek söz alması krize neden oldu.

Dünya

23.01.2024, 19:49

Tayvan ziyaretiyle ABD ile Çin arasında küresel kriz oluşturan ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan Ulusal Meclisi’ndeki basın toplantısı gündem oldu. Basın toplantısının başında salonda çevirmen yoktu. Bulunup getirilen tercüman Pelosi'yi kürsüden iterek söz alması sosyal medyada viral oldu.

ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi, Azerbaycan'a saldıran Ermenistan'a destek ziyareti gerçekleştirdi. Ermenistan Ulusal Meclisi'nde kameralar karşısına çıkan Pelosi'nin kürsüye çıktığı an salonda çevirmen bulunamadı. Yetkililer bir süre sonra bir tercüman bulsa da bu kez ikinci bir kriz yaşandı. Getirilen çevirmen İngilizce bir kelimenin Ermenice karşılığını bulamadı.

Tayvan ziyaretiyle ABD ile Çin arasında küresel kriz oluşturan ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi'nin yeni durağı Ermenistan oldu. Pelosi, Erivan'da Ermenistan Ulusal Meclisi'ni ziyaret etti.

Başkan Trump'tan dolandırıcı Trump'a! ABD yargısından milyonlarca dolarlık para ceza... Haberi Görüntüle

ÇEVİRMEN BULUNDU AMA İNGİLİZCE KELİMENİN KARŞILIĞINI BULAMADI

Ermenistan Meclis Başkanı Alen Simonyan ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlamak için kameraların karşısına geçen Pelosi büyük bir şok yaşadı çünkü salonda çevirmen yoktu. Çevirmen sonradan getirildi. Bu kez de çevirmen İngilizce bir kelimenin (leverage) Ermenice karşılığını bulamadı.

İİT harekete geçti: İsrail'in suçlarını belgelemek için 'Medya Gözlemevi' kurulacak Haberi Görüntüle

KELİMEYİ HATIRLAYINCA PELOSİ'Yİ İTEREK YENİDEN SÖZ ALDI

Tercümanın zorlandığını fark eden Pelosi, çevirmene yardımcı olmaya çalıştı ancak sonradan konuşmasına devam etti. Kelimeyi hatırlayan çevirmen Pelosi'yi iterek yeniden söz aldı.

Gazze için hava köprüsü! Ürdün İsrail ambargosunu deldi! Gökyüzünden süzülen... Haberi Görüntüle

PELOSİ ÇATIŞMALARDAN AZERBAYCAN'I SORUMLU TUTTU

Pelosi açıklamasında Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki son çatışmalardan Azerbaycan'ı sorumlu tuttu. ABD'nin bölgedeki diğer ülkelerle ilişkilerde Ermenistan demokrasisinin ve egemenliğinin öncelik olduğunu göstermesi gerektiğini belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading