Yandex Metrica

Sitede Ara

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Karabağ'ı işgal ettiklerini itiraf etti

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Karabağ'ı işgal ettiklerini itiraf etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Karabağ'ı işgal ettiklerini itiraf etti. Ermeni diasporası üyeleriyle bir araya gelen Paşinyan, 'Savaşı önlemenin tek koşulunun toprakların geri verilmesi olduğu anlaşılmalıdır.' dedi.

Dünya

23.01.2024, 18:05

Azerbaycan ordusu, geçtiğimiz yıl 44 günde tarihi bir zafer elde ederek Ermenistan işgali altındaki toprağı Karabağ'ı geri almıştı.

İsrail askerleri insani yardım konvoyunu vurdu: AB'den sert tepki İsrail askerleri insani yardım konvoyunu vurdu: AB'den sert tepki Haberi Görüntüle

İŞGALİ İTİRAF ETTİ

Litvanya'ya ziyarette bulunan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkedeki Ermeni toplumu ile bir araya geldiği görüşmede, Karabağ'ı işgal ettikleri itirafında bulundu.

Türk korkusundan ne yapacaklarını şaşırdılar: 18 savaş uçağı, 6 fırkateyn satın aldılar! Türk korkusundan ne yapacaklarını şaşırdılar: 18 savaş uçağı, 6 fırkateyn... Haberi Görüntüle

SAVAŞI ÖNLEMENİN TEK KOŞULU

Paşinyan, "Savaşı önlemenin tek koşulunun toprakların geri verilmesi olduğu anlaşılmalıdır. Geri vermek zorunda kaldık. Onları tutmak yanlıştı. Aslında yedi ilçeyi koşulsuz iade etmeliydik" dedi.

Konuşmasında Ermenistan'ın Karabağ'ı işgal etmesinin ardından Şuşa'da hiç ev yapılmadığını söyleyen Paşinyan, "Bunun nedeni nedir?" diye sordu.

Karşılıklı meydan okumuşlardı: Biden ile Trump, kozlarını canlı yayında paylaşacak Karşılıklı meydan okumuşlardı: Biden ile Trump, kozlarını canlı yayında paylaşacak Haberi Görüntüle

'KİMSE EMİN DEĞİLDİ'

Katılımcılardan birinin cevabı üzerine de "Karabağ'ı elimizde tutabileceğimizden kimse emin değildi. Sen söyledin ben söylemedim" şeklinde konuştu.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading