Yandex Metrica

Enerji krizi ilk okulları vurdu! Öğrencilere battaniye dağıtıldı

Enerji krizi ilk okulları vurdu! Öğrencilere battaniye dağıtıldı

Avrupa enerji krizine battaniye ile çözüm buldu. Çekya'da hava sıcaklıkları 10 dereceye kadar düşerken kalorifer açılamayan okullarda öğrencilere battaniye dağıtıldı.

Dünya

23.01.2024, 19:53

Rusya yaptırımlara karşı karşı doğalgaz vanasını kapattı. Yaşanan enerhi krizinin etkisi hemen görüldü. 

Orta Avrupa ülkesi Çekya'da hava sıcaklıkları 10 dereceye kadar düştü. Ekim ayının gelmesi ile birlikte geceleri 7 dereceye kadar düşen hava sıcaklıkları etkisini ülke genelinde göstermeye başladı. 

Çekyalı öğrenciler okullarında havanın soğuk olduğunu fakat kaloriferlerin yakılmadığını söyledi. 

Son dakika: ABD'nin Haseke üssünde patlama! Son dakika: ABD'nin Haseke üssünde patlama! Haberi Görüntüle

ÖĞRENCİLERE BATTANİYE DAĞITILDI 

Diğer yandan okul yönetimleri öğrencilere okul bütçesinden battaniye alarak dağıttı. 

“Kış boyunca kullanılması için” satın alınan battaniyelerin, diğer okullarda da hayata geçirilen veya geçirilecek bir uygulama olduğu belirtildi.

Tüm havaalanlarını aynı anda vuracaklar: Dev köprü bu yıl mutlaka yıkılacak Tüm havaalanlarını aynı anda vuracaklar: Dev köprü bu yıl mutlaka... Haberi Görüntüle

OKULLAR ISITILMAYACAK 

Enerji krizi yaşayan Avrupa, geçtiğimiz hafta tasarruf önlemleri konusunda ortak bir görüşe vardı. Buna göre birçok ülke kış döneminde okulları ısıtmamayı planlıyor. 

Soykırımcı İsrail'den skandal BM kararı: UNRWA'nın dokunulmazlığı iptal edildi Soykırımcı İsrail'den skandal BM kararı: UNRWA'nın dokunulmazlığı iptal edildi Haberi Görüntüle

HALK EYLEMLERE BAŞLADI 

Çekya’da on binlerce insan, Eylül ayı boyunca hükümeti, yaptırımları ve dış politikayı eleştirmek için sokağa çıktı. Göstericiler, Rusya’ya yaptırımların kaldırılmasını ve doğal gaz alınmasını talep etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading