Yandex Metrica

Elon Musk'un serveti dudak uçuklatıyor! Güney Afrika'nın milli gelirini katladı, dünyanın en zenginlerini üçe katlatı

Elon Musk'un serveti dudak uçuklatıyor! Güney Afrika'nın milli gelirini katladı, dünyanın en zenginlerini üçe katlatı

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk'ın serveti Bloomberg Milyarder Endeksi'ne göre 335 milyar dolara ulaştı. Bu bilgiyle birlikte Elon Musk, borsa milyarderi Waren Buffett'ı üçe katlarken, servetiyle Güney Afrika'nın milli gelirini aştı.

Dünya

23.01.2024, 18:13

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, 300 milyar dolarlık servete ulaşan dünyadaki ilk kişi olmasından sadece birkaç gün sonra, yatırım sihirbazı Warren Buffett'ta üç kat fark attı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, teknoloji devinin serveti, 24 milyar dolar daha yükseldikten sonra 335 milyar dolara ulaştı. Berkshire Hathaway CEO'su Buffet’ın ise net serveti 104 milyar dolar değerinde.

Moskova atom kılıcını sallıyor: Putin'den Macron'a nükleer şantaj: Tatbikat emrini verdi Moskova atom kılıcını sallıyor: Putin'den Macron'a nükleer şantaj: Tatbikat emrini... Haberi Görüntüle

GÜNEY AFRİKA'NIN MİLLİ GELİRİNİ GERİDE BIRAKTI

50 yaşındaki Musk, aynı zamanda, Dünya Bankası verilerine göre, geçen yıl 301,9 milyar dolar milli gelir elde eden anavatanı Güney Afrika'nın tüm gayri safi yurtiçi hasılasından daha fazla paraya sahip.

Elon musk

Zam fırtınası kapıda: Maliyet artışı tehlikesi kara kara düşündürüyor Zam fırtınası kapıda: Maliyet artışı tehlikesi kara kara düşündürüyor Haberi Görüntüle

TESLA HİSSELERİ ARTTI ELON MUSK KAZANDI

Bununla birlikte Musk’ın servetindeki son artış Tesla'nın hisselerindeki yüzde 8,5'lik bir artıştan kaynaklandı. Musk'ın net serveti  2021'de toplam 165 milyar dolar arttı. Multimilyarder, yılın başında şirketin yaklaşık yüzde 22,4'üne sahipti.

Tesla hisseleri, Mart ve Mayıs aylarındaki düşüşlere rağmen, yılın başından bu yana yüzde 65,6 arttı. Geçen hafta, Hertz'in 100 bin Tesla sipariş ettiği haberinin ardından şirketin hisselerinde meydana gelen yüzde 13'lük bir sıçrama ise Musk'ın servetine  36 milyar dolar daha ekledi.  Bloomberg'in bildirdiğine göre tarihte ilk kez  bir insanın serveti tek günde bu kadar büyük bir artış gördü. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading