Yandex Metrica

Sitede Ara

Economist'ten kirli operasyon! Erdoğan'ı hedef aldılar: Seçim öncesi algıya giriştiler

Economist'ten kirli operasyon! Erdoğan'ı hedef aldılar: Seçim öncesi algıya giriştiler

İngiltere merkezli The Economist dergisi, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan yalan bir analize imza attı. Seçimler yaklaşırken Türkiye'ye yönelik yapılan analizlerde Erdoğan'ın ise son yıllarda geniş coğrafyada etkili olan Türkiye'yi 'felaketin eşiğine' getirdiği öne sürüldü. Skandal analizde Altılı masaya yönelik verilen destek ise dikkat çekti.

Dünya

23.01.2024, 20:20

İngiltere merkezli The Economist dergisi, seçimler için 14 Mayıs tarihini işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan skandala imza attı. Erdoğan ile ilgili algıya girişen The Economist dergisi, altılı masaya yönelik destek vermesi gözlerden kaçmadı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ülkesini tehlikeye atabileceğine" yönelik karalama kampanyasının yürütüldüğü analizde, Türkiye'nin NATO'nun en büyük ikinci silahlı kuvvetlerine sahip olduğu belirtildi.

İlk ölüm gerçekleşti! DSÖ korkunç salgını duyurdu İlk ölüm gerçekleşti! DSÖ korkunç salgını duyurdu Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE ARTAN ETKİYE SAHİP"

Türkiye'nin savaşın kavurduğu Suriye'de çok önemli roller üstlendiği, Batı Balkanlar'da, Doğu Akdeniz'de ve son zamanlarda da Afrika'da artan etkiye sahip olduğu vurgulandı.

Yine Ankara'nın "geçen yıl aç bir dünyaya" Ukrayna tahılının gönderilmesini sağlayan anlaşmaya aracılık ettiği belirtilen yazının devamında Türkiye ve Başkan Erdoğan, şu ifadelerle hedef alındı:

İran seçime gidiyor: Cumhurbaşkanlığı için 6 isim yarışacak: İşte adaylar İran seçime gidiyor: Cumhurbaşkanlığı için 6 isim yarışacak: İşte adaylar Haberi Görüntüle

B-1B nükleer bombardıman uçağı balon avlayacak: Gerginliği JDAM bitirecek B-1B nükleer bombardıman uçağı balon avlayacak: Gerginliği JDAM bitirecek Haberi Görüntüle

"ÜLKE FELAKETİN EŞİĞİNDE"

Dışarıdan bakanlar, Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta 14 Mayıs'ta yapılacağını söylediği Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine dikkat etmeli. Ülke felaketin eşiğinde. Seçimler yaklaşırken Erdoğan'ın davranışı, bugün son derece kusurlu olan demokrasiyi tam gelişmiş bir diktatörlüğe itebilir.

Muhalefete de mesaj gönderilen söz konusu yazıda, altılı masanın etrafındaki bileşenlerin ve diğer muhalefet partilerinin tek aday üzerinde uzlaşması gerektiği ima edildi.

Londra merkezli yayın kuruluşunun muhalefete önerisi, şu ifadelerle aktarıldı:

Son dakika: Netanyahu Savaş Kabinesini dağıttı Son dakika: Netanyahu Savaş Kabinesini dağıttı Haberi Görüntüle

"EN İYİ ADAYIN ARKASINDA BİRLEŞİRLERSE..."

Anketler, muhalefetin en iyi adayın arkasında birleşmesi ve seçimin temiz geçmesi halinde, (Erdoğan'ın) cumhurbaşkanlığını dört ay içinde kaybedebileceğini gösteriyor.

İsrail açlığa mahkum etti! Gazzeli minik Mustafa annesinin kollarında açlıktan öldü İsrail açlığa mahkum etti! Gazzeli minik Mustafa annesinin kollarında açlıktan... Haberi Görüntüle

Kraliyet ailesinin biricik gelini Kate Middleton sessizliğini bozdu! Kansere yakalanan prenses aylar sonra ilk kez konuştu! Kraliyet ailesinin biricik gelini Kate Middleton sessizliğini bozdu! Kansere yakalanan... Haberi Görüntüle

"ERDOĞAN İLE KONUŞMALARI GEREKİYOR"

Batılı liderlerin, Başkan Erdoğan ile konuşması gerektiği aktarılan yazıda, hiçbir ülkenin Türkiye'yi kaybetmek istemeyeceği ifade edildi.

Böyle bir durumda Avrupa'nın karşılaşabileceği tablodan şu sözlerle bahsedildi:

Top İsrail'de: Hamas, ateşkes planına dair cevabını Mısır ve Katar'a iletti Top İsrail'de: Hamas, ateşkes planına dair cevabını Mısır ve Katar'a... Haberi Görüntüle

"GÖÇMENLERE AVRUPA KAPILARI AÇILABİLİR"

Türkiye'deki 5 milyon göçmen ve mültecinin güney Avrupa'ya yelken açmasına izin verebilir. Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını engellemeye devam ederek, NATO üyesi olmasına rağmen Ukrayna'da taraf olmayı reddetmesinin ötesine geçebilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading