banner2

Dünyanın en yaşlı PKK'lısı Amerika'da: Bu adamı yıllardır filozof diye pazarladılar

Eşkinat Yahudilerinden Amerikalı 'filozof' Noam Chomsky, 93 yaşına rağmen PKK destekçiliğinden vazgeçmiyor. Örgüt medyasına verdiği demeçte Chomsky'nin kullandığı ifadeler Kandil elebaşlarını aratmadı.

Dünya 08.11.2022, 11:30
Abone ol
Dünyanın en yaşlı PKK'lısı Amerika'da: Bu adamı yıllardır filozof diye pazarladılar

90'lar ve 2000'li yıllar boyunca uluslararası basının 'yaşayan en büyük filozof' olarak pazarladığı Noam Chomsky, 93 yaşında bile PKK terörünü desteklemekten vazgeçmiyor. Amerikan Yahudi entelijansiyasının önde gelen isimlerinden Avram Noam Chomsky, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne attığı iftiralar bu kez kimyasal silahı da ekledi. 

Örgütün Kandil'deki elebaşlarıyla HDP'li Selahattin Demirtaş'ın 'kimyasal' propagandasını olduğu gibi sahiplenen Eşkinat Yahudisi Chomsky, Nükleer Savaşın Önlenmesi İçin Uluslararası Hekimler (IPPNW) adındaki kuruluş tarafından oluşturulacak bir heyetin Irak kuzeyine giderek incelemelerde bulunmasını istedi. 

NATO üyesi olmak isteyen İsveç'te işbaşına gelen yeni hükümetin PKK/YPG aleyhine mesajlarını da es geçmeyen Chomsky, Türkiye sınırındaki 'kimyasal' soruşturmaya İsveç hükümetinin ön ayak olması gerektiğinden bahsetti. 

Terör destekçisi Amerikalı filozof, PKK medyasına verdiği demeçte şunları söyledi:

"Türk hükümeti çok ciddi olarak gaddarlıklar yaptı. 1990’lı yıllarda Türkiye’de Kürtlere karşı sürdürdüğü savaşta birçok tüyler ürpertici suçlar işledi, on binlerce insanı öldürdü, yüz binlercesi mülteci durumuna düştü, işkencenin akla gelebilecek her biçimi uygulandı.

Türk hükümetinin hayata geçirdiği birçok vahşet örneği var. Dolayısıyla bu (kimyasal silah kullanımı) doğru olabilir ama elimde doğrudan bir kanıt yoktur. Bu nedenle bu özel durum hakkında gerçekten bir şey söyleyemem ama IPPNW, oldukça güvenilir bir kuruluştur. Kurucusu da yakın bir arkadaşımdır.

Bağımsız bir soruşturma heyeti göndermek kesinlikle çok doğru olacaktır. Bu meseleyi Birleşmiş Milletler’e (BM) temyize götürebilmenin bir yolu varsa, kesinlikle harekete geçilmelidir. Belki de bazı ulusal hükümetler, bu tür bir girişime öncülük etmek isteyebilirler. Geçmişte IPPNW'ye Nobel ödülü veren İsveç hükümeti buna ön ayak olabilir."

Noam Chomsky
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!