SON DAKİKA
Dünya diken üstünde! Kuzey Kore 100 bin asker teklif etti!

Dünya diken üstünde! Kuzey Kore 100 bin asker teklif etti!

Rusya -Ukrayna savaşında yeni gelişme yaşanıyor. Kuzey Kore'den Rusya'ya dünyayı diken üstüne bırakacak karar… Kuzey Kore'nin Ukrayna'yı yenmesi için Rusya'ya 100 bin asker teklif ettiği ortaya çıktı.

Dünya

23.01.2024, 19:39

Rus devlet medyası dünyanın en büyük 4. ordusuna sahip olan Kuzey Kore'nin Ukrayna'yı yenmesi için Rusya'ya 100 bin asker teklif ettiğini öne sürdü. Ukrayna-Rusya savaşını bitirmeyecek bu hamle ile Ukrayna’da Rusya strateji değiştiriyor. Rus askeri uzmanı Igor Korotchenko, 100 bin Kuzey Koreli gönüllünün gelip çatışmaya katılmaya hazır olduğuna dair bilgiyi paylaştı.

Rus devlet medyasının bildirdiğine göre, Kuzey Kore Rusya'nın Ukrayna'ya karşı savaşı kazanmasına yardım etmek için Kremlin'e 100 bin "gönüllü" asker teklif etti.

Rusya ile Ukrayna arasında yeni esir takası: İki taraftan 100... Haberi Görüntüle

KUZEY KORELİ GÖNÜLLÜ ASKERLER HAZIR

Rus askeri uzmanı Igor Korotchenko konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "100 bin Kuzey Koreli gönüllünün gelip çatışmaya katılmaya hazır olduğuna dair haberler var" dedi.

Korotchenko'nun, ayrıca Kuzey Kore ordusunun karşı batarya (en küçük topçu birliği) savaşındaki deneyim zenginliğini" övdüğü belirtildi.

Bununla birlikte askeri uzmanların bildirdiğine göre, ABD'nin Ukrayna'ya çok sayıda HIMARS (Yüksek Hareketli Topçu Roket Sistemi) bağışlama kararının ardından, etkili bir karşı batarya savaşı Rus ordusu için artan bir öneme sahip. NTV'nin haberinde Korotchenko, Rusya'nın Kuzey Kore birliklerini ve karşı batarya uzmanlığını memnuniyetle karşılaması gerektiğini vurguladı.

Suudi Arabistan'da önemli toplantı: Arap ülkelerinin dışişleri bakanları Gazze'yi görüşecek Haberi Görüntüle

KUZEY KORE ASKERLERİNE RUSYA’DAN ONAY

Korotchenko, "Kuzey Kore, Ukrayna faşizmine karşı savaşma konusundaki uluslararası görevini yerine getirme arzusunda ise onlara izin vermeliyiz" diye konuştu.

Kanser aşısı geliyor! Rus Lider Putin duyurdu: Çalışmalarda son dönemece... Haberi Görüntüle

DÜNYANIN EN BÜYÜK 4. ORDUSU

Diğer taraftan ABD merkezli Dış İlişkiler Konseyi'ne göre, Kuzey Kore ordusu yaklaşık 1,3 milyon aktif personeliyle dünyanın dördüncü büyük ordusuna sahip. Orduda 600 bin kişi daha yedek asker olarak hizmet ediyor.

Kuzey Koreli bir kaynak, "Savaşın henüz bitmediğini göz önünde bulundurarak hükümet, durumu sahada izlerken uygun bir zamanda işçi göndermeyi planlıyor" diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading