SON DAKİKA
Donetsk'te can pazarı! Rusya otobüs durağını vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Donetsk'te can pazarı! Rusya otobüs durağını vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta 6. ay geride kalırken, Rus birlikleri bugün, Ukrayna'nın Donetsk bölgesinde bir otobüs durağını vurdu. Saldırı sonucu 8 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ise yaralandı.

Dünya

23.01.2024, 19:38

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta 6. ay geride kalırken Rus ordusunun, Ukrayna'nın doğusunda yer alan Donetsk bölgesine düzenlediği saldırı sonucu 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3'ü çocuk 4 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Maduro'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gazze övgüsü: Dünyaya örnek teşkil ediyor Haberi Görüntüle

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 4 KİŞİ YARALANDI

Donetsk Valisi Pavlo Kyrylenko sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Rusların bugün yerel saatle 11.00 sıralarında gerçekleştirdiği Donetsk bölgesinde yer alan Toretsk kasabasına yönelik saldırısında 8 kişi hayatını kaybettiği, 4 kişi yaralandı. Yaralanan 4 kişiden 3'ü çocuk. İlk belirlemelere göre topçu ateşi ile bir otobüs durağına saldırdılar" dedi.

Sultan Süleyman bile bu kadar ileri gidemedi: Türk dizileri dünyayı... Haberi Görüntüle

'RUS ORDUSU HER GÜN SİVİLLERİ VURUYOR'

Vali Kyrylenko ayrıca Rus ordusunun kiliseye de zarar verdiğini, 1 rahibin yaralandığını ve çevredeki evlerin de saldırı nedeniyle hasar gördüğünü belirtti. Vali Kyrylenko açıklamasında bölge halkına tahliye çağrısında bulunarak, "Rus ordusu her gün sivilleri vuruyor, her gün insanlarımız ölüyor ve yaralanıyor. Hala Donetsk'te kalanlara sesleniyorum, kendinizi ölümcül tehlikeye atıyorsunuz. Kendinizi bir Rus hedefi haline getirmeyin" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading