Yandex Metrica

Donbass'ta apar topar referandum hazırlığı! Putin işgal ettiği toprakları kaybetmek istemiyor

Donbass'ta apar topar referandum hazırlığı! Putin işgal ettiği toprakları kaybetmek istemiyor

Ukrayna'nın Donbass bölgesinde Rusya'nın işgali sonrası bağımsızlıklarını ilan eden Donetsk ve Luhansk'taki sözde cumhuriyetler Rusya ile bağlanmak için yasadışı bir referanduma gidiyor.

Dünya

23.01.2024, 19:50

2014 yılında Kırım'ı işgal eden Rusya burada düzenlediği yasadışı referandum ile Kırım'ı topraklarına kattığını ilan etmiş, fakat bu işgal tüm dünya ülkeleri tarafından reddedilmişti. 

Siyonist İsrail bayramda da katliam yaptı: Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti Siyonist İsrail bayramda da katliam yaptı: Çok sayıda Filistinli hayatını... Haberi Görüntüle

KIRIM'DAN SONRA SIRA DONBASS'A GELDİ 

Saldırılarına devam eden ve 24 Şubat'ta Ukrayna'nın tamamını işgal etmek için operasyon başlatan Rusya, aynı taktiği ülkenin doğusunda Rus destekli ayrılıkçı teröristler tarafından sözde devletlerin kurulduğu Donbass'ta uygulamayı planlıyor. 

Uyduları vurabilen S-500 öyle bir yerde ortaya çıktı ki! Şimdi herkes şok saldırıyı bekliyor Uyduları vurabilen S-500 öyle bir yerde ortaya çıktı ki! Şimdi... Haberi Görüntüle

DONETSK 4 KASIM GÜNÜ REFERANDUMA GİDİYOR 

Rus destekli ayrılıkçılar tarafından sözde cumhuriyetin kurulduğu Donetsk 4 Kasım günü Rusya'ya bağlanmak için yasadışı bir referandum düzenleyecek. 

120 ton ceset bulundu! Orası dünyanın en büyük açık hava mezarlığı 120 ton ceset bulundu! Orası dünyanın en büyük açık hava... Haberi Görüntüle

LUHANSK'TA 23 EYLÜL'DE GİDİYOR 

Diğer yandan Luhansk'taki referandum ise 23-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bu referandum kararlarının Ukrayna'nın Donbass'ta ilerlemeye başladığı dönemde yapılmasının Ukrayna'nın topraklarını geri almasından korkulduğu için yapıldığı düşünülüyor. 

Savaşta tekrar Ukrayna üstünlüğü ele geçirirken Putin, söz konusu 'özel operasyonun' tek amacının Donbass'ı ele geçirmek olduğunu açıklamıştı. 

Ukrayna ordusu kısa süre önce karşı taarruza geçerek Rus işgali altındaki İzyum'u ve Kupiansk'ı kurtarmıştı.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading