Yandex Metrica

Donald Trump'tan dikkat çeken savunma: Suçlanmam ülkede ölüm ve yıkıma neden olabilir!

Donald Trump'tan dikkat çeken savunma: Suçlanmam ülkede ölüm ve yıkıma neden olabilir!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili ilginç bir yorumda bulundu. Trump soruşturma kapsamında suçlanırsa bunun ülkeye "ölüm" ve "yıkım" getirebileceğini savundu.

Dünya

04.04.2024, 09:00

Eski ABD Başkanı Donald Trump kendisine ait TruthSocial adlı sosyal medya sitesinden, hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin paylaşım dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.  

Eski ABD Başkanı Donald Trump şu ifadeleri kullandı;

Saraydan bir prenses daha mı kayıyor? Prenses'in durumuna ilişkin üzen açıklama!'Kate Middleton çok hasta' diyerek duyurdular! Saraydan bir prenses daha mı kayıyor? Prenses'in durumuna ilişkin üzen... Haberi Görüntüle

"ÜLKEMİZ İÇİN FELAKET OLUR"

"Kim, hiçbir suçun işlenmediğini herkes bildiği halde, herhangi birini ya da bu örnekte olduğu gibi, tarihteki tüm başkanlardan daha çok oy alan ve Cumhuriyetçi Partiden başkanlık seçimleri için (açık ara) önde gelen aday olan, eski ABD Başkanını suçlayabilir ki? Ayrıca böylesi asılsız bir suçlama nedeniyle oluşabilecek ölüm ve yıkımın ülkemiz için felaket olabileceği biliniyor mu? Neden ve kim böyle bir şey yapar? Yalnızca ABD'den gerçekten nefret eden yozlaşmış bir psikopat."

Savaş Suriye'ye sıçradı: Ukrayna Özel Kuvvetleri Rusları Golan Tepeleri'nde avladı Savaş Suriye'ye sıçradı: Ukrayna Özel Kuvvetleri Rusları Golan Tepeleri'nde avladı Haberi Görüntüle

TARAFTARLARINA DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Trump, 18 Mart'ta yine sosyal medya hesabından, Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg'in yürüttüğü soruşturma için "Haftaya salı günü tutuklanabilirim." demiş, taraftarlarına destek çağrısında bulunmuştu. Bunun üzerine New York Polisi, bölge savcılığı ile mahkeme önünde ve Trump'a ait binaların etrafında güvenlik önlemlerini artırma yoluna gitmişti. 

100 askerden ancak 12'si hayatta kaldı: Sınır hattından çarpıcı itiraflar 100 askerden ancak 12'si hayatta kaldı: Sınır hattından çarpıcı itiraflar Haberi Görüntüle

SAVCILARIN GÖREVDEN ALINMASINI TALEP ETTİ 

Donald Trump, ayrıca hakkında soruşturma yürüten tüm savcıların derhal görevden alınmalarını istemişti. Soruşturmada delilleri inceleyen büyük jürinin, Trump'ı suçlu bulup bulmadıkları yönündeki kararı 27 Mart'ta vermesi bekleniyor.

Dünyanın ateşi çıktı! Korkutan rapor: Gezegenimiz ile Rus ruleti oynuyoruz Dünyanın ateşi çıktı! Korkutan rapor: Gezegenimiz ile Rus ruleti oynuyoruz Haberi Görüntüle

SUS PAYI İÇİN 130 BİN DOLAR 

Stormy Daniels, Trump ile cinsel ilişkiye girdiği iddiası konusunda sessiz kalması için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir anlaşmaya imza attığını ancak Trump tarafından imzalanmadığı için bunun geçersiz olduğunu savunmuştu.

Trump, Daniels'in iddialarını yalanlarken, Trump'ın 2016'daki seçim kampanyasından önce avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels'a Trump adına kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamıştı. Cohen, Trump şirketleri tarafından daha sonra kendisine ikramiyelerle yaklaşık 420 bin dolar geri ödeme yapıldığını iddia etmişti.

310 milyon dolarlık fiyasko! Ordu Abrams'ın fiyakasını bozdu 310 milyon dolarlık fiyasko! Ordu Abrams'ın fiyakasını bozdu Haberi Görüntüle

MANHATTAN BÖLGE SAVCILIĞI HAREKETE GEÇTİ 

Trump'ın seçim kampanyasına yönelik yürütülen soruşturmada "yalan söyleme" ve "vergi kaçırma" suçlamalarıyla Aralık 2018'de gözaltına alınan Cohen, mahkemede 3 yıl hapis cezasına çarptırılarak Mayıs 2019'da cezasını çekmek üzere Otisville'deki federal hapishaneye gönderilmişti. O yıllarda federal savcılar Trump'a yönelik herhangi bir inceleme başlatılmasına gerek duymazken, Manhattan bölge savcılığı "sus payı" ödemesi olarak bilinen soruşturmayı başlatmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading