SON DAKİKA
Dolandırıcılıkta zirve! Tecavüzle suçlanınca sahte ülke kurdu: Diğer ülkelerle anlaşmalar imzaladı

Dolandırıcılıkta zirve! Tecavüzle suçlanınca sahte ülke kurdu: Diğer ülkelerle anlaşmalar imzaladı

Hindistan'da cinsel saldırı suçlamasıyla aranan şahıs, akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık örneği gösterdi. Tecavüz suçlaması aranan Nithyananda isimli guru, kendisine sahte ülke yarattı. Bununla da yetinmeyen guru Paraguay ile anlaşma imzaladı.

Dünya

04.02.2024, 20:52

Tüm dünyayı şoke eden olayın kahramanı Nithyananda, Kailasa Birleşik Devletleri adıyla hayali bir devlet kurdu. Yarattığı sahte ülkeyle Paraguay ile anlaşma imzalayan Nithyananda, Güney Amerika’da başka ülkeleri de kandırdı. 

Savaş korkusu! Almanya Savunma Bakanı uyardı: Tehditler çoğalıyor silahlanmalıyız! Haberi Görüntüle

SAHTE ÜLKE İLE ANLAŞMA

Güney Amerika ülkesi olan Paraguay'da Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Arnaldo Chamorro’nun anlaşma imzaladığı Kailasa Birleşik Devletleri isimli ülkenin aslında var olmadığı ortaya çıktı. 

Mısır medyası: Gazze'de ateşkes için dörtlü toplantı Kahire'de gerçekleştirildi Haberi Görüntüle

CİNSEL SALDIRI İLE SUÇLANDI

Kurduğu sahte ülke ile Güney Amerika'daki birçok ülkeyi dolandıran adam aslında Hindistan’da cinsel saldırı suçlamasıyla aranan Nithyananda isimli guru olduğu ortaya çıktı. Nithyananda'nın Kailasa Birleşik Devletleri için hazırladığı internet sitesinde, eski Hindu medeniyetinin yeniden doğuşuyla ilgili öğretileri anlattığı belirlendi.

ABD basını: İran'ın iki büyük doğalgaz boru hattındaki patlamaların arkasında... Haberi Görüntüle

YARDIM SÖZÜ VERMİŞ

Akıllara durgunluk veren olaya ilişkin açıklama yapan Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Arnaldo Chamorro, Kailasa Birleşik Devletleri’nden temsilcilerin Ekim ayında Paraguay’da Tarım Bakanlığı yetkilileriyle görüşerek diplomatik ilişkilerin kurulması konusunda mutabık kaldığı belirtti. 

Chamorro, ülkeyle ilgili hiçbir şey bilmediğini itiraf ederek, sahte ülkeden yetkililerin sulama gibi konularda Paraguay’a yardım sözü vermeleri nedeniyle anlaşmayı imzaladığını söyledi.

Söz konusu skandal sonrası Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Arnaldo Chamorro görevinden istifa etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading