SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'den hesap sorulmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'den hesap sorulmalı

Dubai’de düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İsrail saldırıları sonucu çoğunluğu çocuk ve kadın 16 bini aşkın Filistinli masum sivilin hayatını kaybetmesi, hiçbir şekilde meşru gösterilemez. Gazze'de yaşananlar insanlık suçudur; savaş suçudur; faillerinden uluslararası hukuk önünde mutlaka hesabı sorulmalıdır.'' dedi.

Dünya

23.01.2024, 21:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28'inci Taraflar Konferansı kapsamında düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Zengin iş insanıyım diyerek 40 kadını dolandırdı! 280 bin dolarlık... Haberi Görüntüle

''ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ''

Sizleri şahsım ve milletim adına en kalbi duygularımla selamlıyorum. Zirve toplantımızın hayırlara vesile olmasının diliyorum. Samimi misafir perverlikleri için Emirlik makamlarına teşekkür ediyorum. Dünyamız korona virüs salgını ve Ukrayna-Rusya savaşının ardından şimdide Gazze’deki katliamların acı sonuçlarıyla karşı karşıya bulunuyor. İklim değişikliğine de bu perspektiften yaklaşıyoruz. Sera gazı emisyonunda tarihi sorumluluğumuz yüzde birin altında olmasında rağmen çok önemli adımlar atıyoruz.

Gazze'de durum içler acısı: Gıda dağıtımı da durdu Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE, KRİZLERDE BARIŞIN YANINDA OLMUŞTUR''

2053 yılı itibariyle net sıfır emisyon hedefini gerçekleştirmeyi ön görüyoruz. 2030 senensinin kadar emisyon azaltımı hedefimizi 2 katına çıkardık. Jeotermal kurulu gücünde dünyada 4.'yüz. 2053'te yenilebilir enerjiyi yüzde 59'a çıkarmayı planlıyoruz. İklim finansmanı kaynaklarına daha adil şekilde erişebilmemiz büyük önem arz ediyor. 6 Şubat'taki depremlerin yol açtığı yaraları hızla sarıyoruz. Türkiye, tüm krizlerde barışın yanında olmuş; adalet ve hakkaniyet temelinde çözüm için çalışmıştır. Değerli dostlar iklim krizi ile ilgili görüşlerimizi paylaşırken hemen yanı başımızda Filistin topraklarında yaşanan insani krize değinmeden geçemeyiz.

Pentagon'dan dikkat çeken Husiler itirafı: Saldırılarda başarılılar! Haberi Görüntüle

''İSRAİL'DEN HESAP SORMALI''

İsrail saldırıları sonucu çoğunluğu çocuk ve kadın 16 bini aşkın Filistinli masum sivilin hayatını kaybetmesi, hiçbir şekilde meşru gösterilemez. Gazze'de yaşananlar insanlık suçudur; savaş suçudur; faillerinden uluslararası hukuk önünde mutlaka hesabı sorulmalıdır. 1967 sınırları temelinde bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasının hedefini gördük. Dünya 5'ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkündür.


Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading