Yandex Metrica

Çin'den vatandaşlarına gıda kıtlığı oluşabilir uyarısı: Gıdaları stok yapın

Çin'den vatandaşlarına gıda kıtlığı oluşabilir uyarısı: Gıdaları stok yapın

Çin Ticaret Bakanlığı, artan koronavirüs vakaları ve tedarik zincirinin bozulma ihtimaline karşı halkı kış için gıda stoklamaya teşvik eden bir çağrı yaptı.

Dünya

23.01.2024, 18:13

Çin Ticaret Bakanlığı, Pazartesi sabahı yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerden bu kış ve gelecek ilkbahar için fiyatları istikrarlı hale getirmelerini ve sebze dahil günlük zorunlu ihtiyaçların tedarikini sağlama almalarını istedi. Çin halkı ayrıca, kış ayları ya da acil durumlar için günlük zorunlu ihtiyaçlarda stoklarını belli miktarda artırması için de teşvik edildi.

Bu açıklama, Ekim ayı başındaki tatil haftası öncesi, Eylül ayında yerel yönetimlerden tatil sırasında gıda arzını ve istikrarlı fiyatları sağlamalarını isteyen duyuruya benziyor. Buna karşın, bu yeni çağrı, durumun ülkedeki bölgelerin yarısına yayılmasının ardından yeni kapanmalara ve seyahat kısıtlamalarına yol açan artan koronavirüs pandemisi ile bağlantılı olduğu yolundaki spekülasyonu tetikledi.

Soykırımcı İsrail sivillerin toplandığı alanı vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var Soykırımcı İsrail sivillerin toplandığı alanı vurdu: Çok sayıda ölü ve... Haberi Görüntüle

TAYVAN'A SALDIRI İHTİMALİ Mİ VAR?

Çin’in Twitter benzeri sosyal medya platformu Weibo’daki “Ticaret Bakanlığı halkı günlük zorunlu ihtiyaçlarında stokları gerektiği kadar artırmaları yolunda teşvik ediyor” başlığı Salı günü yerel saat ile 13:45 itibarıyla 17 milyon kez görüntülendi ve bu başlığa 5 binden fazla kişi yorumda bulundu. Yorumlardan bir kısmı, gıda stoklama çağrısının Tayvan’a yönelik bir saldırıya ilişkin planlarla ilgili olduğu şeklindeydi.

Türkiye'nin hamlesi ekonomilerini sarstı: İsrailli esnaflar kepenk kapatmak üzere Türkiye'nin hamlesi ekonomilerini sarstı: İsrailli esnaflar kepenk kapatmak üzere Haberi Görüntüle

TEDARİK ZİNCİRİ BOZULABİLİR

Yorumların bazıları ise, aşırı hava koşullarının sebze üretim ve nakliyesini olumsuz etkilediğine ilişkin endişeleri dile getirdi. Toptan sebze fiyatları son haftalarda, yoğun yağışların ülkenin kuzeyindeki önemli üretim merkezlerinde su baskınlarına yol açması ve en önemli üretim merkezi Shandong ‘da sellere neden olması ile birlikte halihazırda artış göstermiş ve bazı durumlarda et fiyatlarının da üzerine çıkmış durumda.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading