Yandex Metrica
SON DAKİKA
Cibaliya Mülteci Kampı'nı bombalayan İsrail, profesör ve ailesini katletti

Cibaliya Mülteci Kampı'nı bombalayan İsrail, profesör ve ailesini katletti

Bir haftalık insani aranın ardından kan dökmeye devam eden İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya beldesine düzenlediği saldırıda Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh ile bazı aile fertleri hayatlarını kaybetti.

Dünya

23.01.2024, 21:47

İsrail ile Hamas arasındaki savaşta bir haftalık insani ara bittikten sonra saldırılarına kaldığı yerden devam eden işgalci terör devleti kan dökmeye devam ederken dünyanın gözü önünde büyük bir soykırıma imza atıyor.

Gazze'de 141 günlük acı bilanço: Şehit sayısı 30 bine dayandı Haberi Görüntüle

CİBALİYE MÜLTECİ KAPMI VURULDU: 100'DEN FAZLA ÖLÜ VAR

İsrail'in Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 100'den fazla kişi öldürülürken, Gazze'de öldürülen Filistinlilerin sayısı 15 bini geçti. İsrail ordusu, son 24 saatte abluka altındaki Gazze Şeridi’nde 400’den fazla yerin hedef alındığını açıkladı.

Çin'den ABD'ye Gazze çağrısı: Ateşkes çağrılarına kulak verin Haberi Görüntüle

PROFESÖR AİLESİYLE BİRLİKTE KATLEDİLDİ

İsrail savaş uçaklarının Cibaliya'nın El-Faluce bölgesine düzenlediği saldırılarda Tayeh'in evi hedef alındı. Saldırıda, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh, büyük oğlu Sufyan ve bazı aile fertleri hayatlarını kaybetti. Dr. Tayeh dünya çapındaki araştırmacılar arasında ilk %2'lik dilimde yer alıyor.

İsveç son düzlükte: Başbakan Kristersson NATO üyeliğini görüşmek için Macaristan'a... Haberi Görüntüle

SUFYAN TAYEH KİMDİR?

Filistinli fizik profesörü Sufyan Tayeh, hem akademik hem de mesleki alanda Gazze Şeridi'nin önde gelen başarılı doktorları arasında yer alıyordu. Teorik fizik ve uygulamalı matematik alanında profesörlüğe sahip olan Tayeh, 2021'de dünya genelindeki araştırmacılar arasında ilk yüzde 2'lik dilime girmişti. Filistin'de, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) Fiziksel, Astrofizik ve Uzay Bilimleri Kürsüsü sahibi olarak atanan Prof. Dr. Tayeh, "Genç Arap Bilim Adamları" Abdulhamid Şuman ödülünü kazanmıştı.

Ukrayna duyurdu: Rusya'ya ait 2 Su-34 savaş uçağı düşürüldü Haberi Görüntüle

REUTERS'TAN ATEŞKES GÖRÜŞMESİ İDDİASI

Öte yandan saldırılar devam ederken İngiliz haber ajansı Reuters önemli bir iddia ortaya attı. İddiaya göre; yeniden ateşkes için Doha’da bir görüşme gerçekleştirildi. Söz konusu görüşme, İsrail'in istihbarat servisi Mossad ekibi ile Katarlı arabulucular arasında yapıldı. Görüşmede yeni rehine takası ile yeni ateşkese odaklanıldı.

Yunan pilottan çarpıcı sözler: F-35'ler işe yaramayabilir, savaşı Kıbrıs'ta başlatalım Haberi Görüntüle

MÜZAKERELER ÇIKMAZA GİRDİ

Eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan ve binlerce masumun kanını döken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Hamas ile yapılan Katar’daki dolaylı müzakerelerin “çıkmaza girmesi” nedeniyle İsrail Dış istihbarat Servisi Mossad Başkanı David Barnea’nın ülkesine geri dönmesi talimatı verdiği bildirildi.

Ukrayna'ya yardımlar devam ediyor: Dünya Bankasından 760 milyon dolarlık ek... Haberi Görüntüle

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading