SON DAKİKA
Büyükelçi, Netanyahu'yu istifaya davet etti: İsrail için açık tehlike!

Büyükelçi, Netanyahu'yu istifaya davet etti: İsrail için açık tehlike!

66 gündür devam eden İsrail'in Gazze'ye yönelik soykırımında Netanyahu'ya karşı istifa çağrılarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. ABD'nin eski İsrail Büyükelçisi Martin Indyk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu istifaya davet ederek Netanyahu'nun bedeli ne olursa olsun iktidarda kalma isteğinin İsrail için açık tehlike olduğunu ifade etti.

Dünya

23.01.2024, 21:49

7 Ekim'de başlayan İsrail-Hamas çatışmaları sürerken Başbakan Binyamin Netanyahu'nun hatalarından dolayı istifası isteniyor. İstifa çağrılarına son olarak ABD'nin eski İsrail Büyükelçisi Martin Indyk'te katılarak  Netanyahu'nun çoktan istifa etmiş olması gerektiğini belirtti.

ABD'den soykırım ortağına destek! Milyar dolarlık yadım paketi onaylandı Haberi Görüntüle

ABD VE İSRAİL İLİŞKİLERİ İÇİN BÜYÜK BİR TEHLİKE 

Indyk, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Netanyahu'nun bedeli ne olursa olsun iktidarda kalma isteğinin İsrail için açık tehlike olduğunu ifade ederek "Netanyahu'nun ABD-İsrail ilişkileri için ne kadar büyük tehlike olduğunu uzun yıllar bizzat çalışarak gördüm." ifadesini kullandı.

Çin ile NATO arasında Navalnıy gerilimi: Pekin yönetiminden Stoltenberg'e sert... Haberi Görüntüle

NETENYAHU'NUN İSTİFASI İSTENİYOR?

İsrail'de yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 66'sı, 7 Ekim'de Hamas'ın başlattığı Aksa Tufanı saldırılarında yaşanan güvenlik açığından dolayı Başbakan Netanyahu'nun istifasını istedi. Dün akşam da Tel Aviv'de sokağa inen yüzlerce kişi, "Çocuklarımızı eve getirin" sloganları atarak Netanyahu'ya istifa çağrısı yapmıştı.

Kamala Harris, Navalnıy'ın ölümünden Putin'i sorumlu tuttu: Gaddarlığının bir başka... Haberi Görüntüle

GÜVENLİK AÇIĞINDAN SORUMLU TUTULUYOR

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesi, ülkede 18 yaş üstü 1442 kişinin katıldığı bir kamuoyu yoklamasının sonuçlarını paylaştı. Söz konusu araştırmaya göre, ankete katılanların yüzde 75'i 7 Ekim'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının başlattığı Aksa Tufanı saldırılarında yaşanan İsrail'deki güvenlik açığından Başbakan Netanyahu'nun sorumlu olduğuna inanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading