Yandex Metrica

Sitede Ara

Bulgaristan seçimlerine Türk cumhurbaşkanı adayı damga vurdu!

Bulgaristan seçimlerine Türk cumhurbaşkanı adayı damga vurdu!

Bulgaristan'da yapılan seçimlere ülkede yaşayan Türk kökenliler damga vurdu. Türkiye'deki çifte vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği seçimde ilk kez bir Türk cumhurbaşkanlığı için aday.

Dünya

23.01.2024, 22:01

Bulgaristan'da pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde ilk Türk Cumhurbaşkanı adayı olan Mustafa Karadayı, büyük başarı sağladı. Karadayı oyların yüzde 13'ünü alarak 3. sırada yer aldı.

Hak ve Özgürlük Hareketi ise milletvekilliği seçimlerinde oyların 11,4'ünü alarak 36 milletvekili çıkardı.

F-16 üslerini vuracaklar! Akıllara durgunluk veren tehdit: Her şeyi, her yeri vurabiliriz F-16 üslerini vuracaklar! Akıllara durgunluk veren tehdit: Her şeyi, her... Haberi Görüntüle

İLK KEZ BİR TÜRK ADAY OLDU

Bulgaristan'da ilk kez bir Türk cumhurbaşkanı adayı oldu. Bu nedenle seçimlere Bulgaristan ve Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye'de kurulan 126 sandıkta seçmenler oylarını kullandı. Bulgaristan'da 11 Temmuz'da yapılan seçimlerde 28 bin 838 çifte vatandaş oy kullanmıştı. Pazar günü yapılan seçimlerde ise 92 bin 10 çifte vatandaş oy kullandı.

50 yıl önce kaybolmuştu: Sualtı uzmanları gizemli jeti buldu: İşte tüyler ürperten keşif 50 yıl önce kaybolmuştu: Sualtı uzmanları gizemli jeti buldu: İşte... Haberi Görüntüle

36 MİLLETVEKİLİ ÇIKARDILAR

HÖH Trakya Temsilcisi Güner Çetin, seçimlerde 36 milletvekili çıkardıklarını belirterek, bir önceki seçime göre milletvekili sayılarını 7 artırdıklarını ifade etti. Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşlara teşekkür etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading