Yandex Metrica

Bu fotoğrafı hazmedemediler! Yunanlılar ve Kıbrıs Rum kesimi deliye döndü

Bu fotoğrafı hazmedemediler! Yunanlılar ve Kıbrıs Rum kesimi deliye döndü

Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos’un ABD'deki Türkevi’nin açılışına katılması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni deyim yerindeyse kudurttu.

Dünya

23.01.2024, 18:00

New York’ta BM binasının karşısındaki Türkevi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla pazartesi günü yapılan açılışın ardından hizmete girdi. Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos’un Türkevi’nin açılışına katılması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni ayağa kaldırdı.

İtalya'da belediye başkanı belediye binasına Filistin bayrağı astı: 'Mağdurların yanında yer alıyoruz' İtalya'da belediye başkanı belediye binasına Filistin bayrağı astı: 'Mağdurların yanında... Haberi Görüntüle

''BİR DAHA GÖRÜŞMEM''

Hürriyet'in aktardıuğı bilgilere göre; Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis,KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı Türkevi’nin açılışında, Elpidoforos’un da hazır bulunmasına çok kızdı. Nikos Anastasiadis, ''Bu eğlenceye katılan Elpidoforos ile görüşmem'' dedi.

Türkiye'nin kararlı duruşu sonuç verdi: Suriye'de yerel seçimler ertelendi! Türkiye'nin kararlı duruşu sonuç verdi: Suriye'de yerel seçimler ertelendi! Haberi Görüntüle

''TECRİT EDİLMİŞ DURUMDA''

ABD’deki Yunan, Kıbrıs Rum ve Ermeni cemaatlerinin de Elpidoforos’un, Türkevi’nin açılışına katılmasına tepki gösterdi. Yunan medyasındaki haberlerde ''Başpiskopos tecrit edilmiş durumda'' ve ''Elpidoforos karantinada'' yorumları yapıldı.

Almanya savaşa hazırlanıyor! Pistorius Rusya'yı işaret ederek tarih verdi Almanya savaşa hazırlanıyor! Pistorius Rusya'yı işaret ederek tarih verdi Haberi Görüntüle

''HEMEN ÖZÜR DİLE''

Real News gazetesi ve haber sitesinin sahibi, Ant1 televizyonunun ana haber sunucusu Nikos Hacinikolau, sosyal medya hesabında Epidoforos’a seslenerek ''Erdoğan’ın New York’taki panayırına ve izlenim yaratma oyunlarına katılmanız, kabul edilemez. Ersin Tatar’ın yanında hiçbir işiniz yoktu. Hatanızı kabul edin ve özür dileyin'' diye yazdı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading