Yandex Metrica

BMGK toplantısında Reisi krizi: İsrailli elçi küplere bindi

BMGK toplantısında Reisi krizi: İsrailli elçi küplere bindi

İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde dün helikopter kazasında hayatını kaybeden Reisi ve beraberindeki heyet için saygı duruşunda bulunulmasını hazmedemedi. Erdan, BMGK'ye sert tepki gösterdi. 

Dünya

21.05.2024, 08:45

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile açılış törenine katıldıktan sonra dönüş yolunda helikopteri düşerek hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi için Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde saygı duruşunda bulunuldu. 

BMGK'de dün helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyet için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasına İsrail sert tepki gösterdi.

Cezar kardeş ülkeyi vuracak! Hindistan'dan dikkat çeken Kafkasya yorumu: Fransız topu, Hint topçusu... Cezar kardeş ülkeyi vuracak! Hindistan'dan dikkat çeken Kafkasya yorumu: Fransız... Haberi Görüntüle

"HİTLER'İN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE BİR DAKİKALIK SAYGI DURUŞU MU?"

İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Gilad Erdan yayınladığı video mesajda, “BM Güvenlik Konseyi, binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu, toplu katliam yapan İran Cumhurbaşkanı Reisi anısına bugün saygı duruşunda bulundu. Rehinelerimizi kurtarmak için hiçbir çaba sarf etmeyen bu organ, bugün başlarını İran'da, İsrail'de ve dünyanın dört bir yanında binlerce kişinin ölümünden sorumlu olan bir adama eğdi. Güvenlik Konseyi'nde bundan sonra ne olacak? Hitler'in ölüm yıldönümünde bir dakikalık saygı duruşu mu? Güvenlik Konseyi dünya barışı için bir tehlike haline geldi” dedi

2024-05-20_04060458484.png

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

1

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading