Yandex Metrica

Sitede Ara

BM'den Emine Erdoğan'a kurul başkanlığı teklifi!

BM'den Emine Erdoğan'a kurul başkanlığı teklifi!

Birleşmiş Milletler'deki (BM) 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü özel oturumuna katılmak için ABD'nin başkenti New York'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, burada BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü. BM Genel Sekreteri Guterres, Emine Erdoğan'a sıfır atık bağlamında kurulacak Danışma Kurulu'nun başkanlığını teklif etti.

Dünya

23.01.2024, 22:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler'deki (BM) 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü özel oturumuna katılmak için geldiği New York'ta BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'le bir araya geldi.

İspanya'da dev Filistin mitingi: Binlerce protestocu Avrupa'ya seslendi: Suça ortak olmayın İspanya'da dev Filistin mitingi: Binlerce protestocu Avrupa'ya seslendi: Suça ortak... Haberi Görüntüle

GÖRÜŞMEYE ÇAVUŞOĞLU'DA KATILDI

New York'taki BM binasında gerçekleşen görüşmeye, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sedat Önal da katıldı.

İsrail'in kan donduran işkencesi! Elektrikle idam aç bırakma zincirle asma: Ne ararsan var İsrail'in kan donduran işkencesi! Elektrikle idam aç bırakma zincirle asma:... Haberi Görüntüle

GUTERRES'TEN EMİNE ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

BM Genel Sekreteri Guterres, "Sıfır Atık Projesi, yalnızca bir çevre projesi değil, dünyayı ahlaklı davranmaya çağırdığınız bir sorumluluk hareketidir. İklim değişikliğiyle mücadeleye yaptığınız katkı çok değerli, çok teşekkür ederiz." açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin liderliğinin önemli olduğuna işaret eden Guterres, eylül ayında BM'nin bin yıllık kalkınma hedeflerini açıklayacağını, Sıfır Atık Projesi'nin bu bağlamda önemli bir katkı sunacağına inandığını ifade etti.

Gazze'deki soykırımda Fransız parmağı: Katil dronların elektronik parçaları Fransa'dan Gazze'deki soykırımda Fransız parmağı: Katil dronların elektronik parçaları Fransa'dan Haberi Görüntüle

EMİNE ERDOĞAN'A DANIŞMA KURULU BAŞKANLIĞI TEKLİFİ

BM Genel Sekreteri Guterres, Erdoğan'a sıfır atık bağlamında kurulacak Danışma Kurulu'nun başkanlığını teklif etti.

Hizbullah’tan işgalci İsrail'e saldırı: Askeri üs İHA'larla vuruldu Hizbullah’tan işgalci İsrail'e saldırı: Askeri üs İHA'larla vuruldu Haberi Görüntüle

"KARDEŞİM ERDOĞAN'A SELAMLARIMI İLETİN"

Bütün insani konularda Türkiye'nin desteği ve çabasının görüldüğünü vurgulayan Guterres, "Sevgili kardeşim Erdoğan'a selamlarımı iletin." ifadesini kullandı.

Emine Erdoğan ise Sıfır Atık Projesi'nin çevre konusunda önemli bir çözüm olacağına inandığını, BM'nin sıfır atık konusunda ülkelerin birleşeceği önemli bir çatı olduğunu söyledi.

BM'ye Türkiye'de 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sağladığı destek için teşekkürlerini ileten Erdoğan, Guterres'i 31 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek BM-Habitat Dünya Şehirler Günü'ne davet etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading