Yandex Metrica

BM'den çağrı: Aşılamada 11 milyar doza ihtiyaç var

BM'den çağrı: Aşılamada 11 milyar doza ihtiyaç var

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünya nüfusunun yüzde 70'ini Covid-19 kaşı aşılamak için 11 milyar doza ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Dünya

23.01.2024, 17:45

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Uluslararası COVID-19 Aşı İşbirliği Forumu'nda yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Antonio Guterres, mevcut aşılara direnebilecek ve ulusal aşılama çabalarını baltalayacak başka varyantların ortaya çıkmasını önlemek için aşıların her yere ve herkese mümkün olan en kısa sürede ulaşması gerektiğini bildirdi.

İBB'den vakıf ve dernek kayırması: Tahsisler bir bir iptal edildi İBB'den vakıf ve dernek kayırması: Tahsisler bir bir iptal edildi Haberi Görüntüle

''11 MİLYAR DOZA İHTİYAÇ VAR''

"Dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamak için 11 milyar doza ihtiyaç var." diyen Guterres, bunun salgının kritik evresini bitirmek için önemli bir eşik olduğunu ifade etti.

Amaç genetik hastalıkların önüne geçmek: Akraba evlilikleri yasaklandı! Amaç genetik hastalıkların önüne geçmek: Akraba evlilikleri yasaklandı! Haberi Görüntüle

''İKİ KATINA ÇIKMALI''

Guterres, aşının eşit dağıtımı için üretimin iki katına çıkarılması gerektiğine dikkati çekerek, bunun koordinasyon ve uygulaması için de G20 seviyesinde acil görev gücüne ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading