Yandex Metrica

Blinken'a canlı yayında büyük şok: 'Gazze kasabı olarak anılacaksın'

Blinken'a canlı yayında büyük şok: 'Gazze kasabı olarak anılacaksın'

İsrail'in en büyük destekçilerinden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kongre'de bakanlığının bütçesi hakkında ifade verdiği sırada protesto edildi. Blinken'ı protesto eden Filistin destekçisi bir kişi İsrail tarafından katledilen 6 yaşındaki Hind Recep'i hatırlatarak "Gazze kasabı olarak anılacaksın" diye haykırdı. 

Dünya

22.05.2024, 00:51

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim'de gerçekleştirdiği "Aksa Tufanı" operasyonunun ardından İsrail'i ziyaret ederek İsraiş Başbakanı Netanyahu ile bir araya gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail'i bir Yahudi olarak ziyaret ettiğini ifade etmişti. İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıları için her türlü desteği veren Blinken, gittiği her yerde protestolara maruz kalıyor. 

Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesi önünde ABD diplomasisi, küresel zorluklar ve 2025 bütçe talebi konusunda ifade verirken konuşması protestolarla bölündü.

ABD Dışişleri Bakanı konuşmasına başladığı sırada salonda bulunan bir katılımcı elinde Filistin bayrağı ile ayağa kalkarak, "İsrail tarafından öldürülen Hind Receb 6 yaşındaydı. Blinken, sen Gazze kasabı olarak anılacaksın. Sen masum Filistinlilerin katili olarak anılacaksın." diye bağırdı.

ABD basınında Altay tankı rüzgarı: Kendi sınıfının zirvesin ABD basınında Altay tankı rüzgarı: Kendi sınıfının zirvesin Haberi Görüntüle

'SAVAŞ SUÇLUSU'

Filistin destekçisi, polis tarafından zorla dışarı çıkarılırken diğer bir eylemci de elinde "Savaş suçlusu" pankartı ile “Blinken bir savaş suçlusudur.” diye slogan attı.

Aralıklarla yapılan 3 ayrı protesto eylemi sırasında sessizce bekleyen Blinken, daha sonra oturumdaki konuşmasına devam etti.

Sınırsız petrol rezervi: Güneş açtıkça oluk oluk petrol akacak: Hem de bedava olacak! Sınırsız petrol rezervi: Güneş açtıkça oluk oluk petrol akacak: Hem... Haberi Görüntüle

6 YAŞINDAKİ HIND RECEP 3 SAAT BOYUNCA ÖLMEMEK İÇİN YALVARMIŞTI

İsrail, şubat ayında Gazze'de bir aracı hedef almıştı. Araçta akrabalarıyla birlikte bulunan 6 yaşındaki Hind Receb, ilk saldırıdan kurtulmuş ancak İsrail güçlerinin kuşatması nedeniyle araçta mahsur kalmıştı.

Receb, telefonla ulaşan Filistin Kızılay'ı yetkililerine "Hepsi öldü, gelin alın beni, burada tek kalmak istemiyorum. Çok korkuyorum, lütfen beni almaları için birini gönderin." diye 3 saat boyunca yalvarmış ancak İsrail güçlerinin saldırıları nedeniyle kurtarılamamıştı.

İsrail güçlerinin bölgeden 12 gün sonra çekilmesi sonucu ulaşılan araçta Hind Receb, dayısı, dayısının eşi ve 3 çocuğunun cansız bedenleri bulunmuştu.

Hind Receb'in ölümü dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading