Yandex Metrica

Beyaz Saray'dan İsrail itirafı: 'ABD'den Tel Aviv'e silahlar akmaya devam ediyor'

Beyaz Saray'dan İsrail itirafı: 'ABD'den Tel Aviv'e silahlar akmaya devam ediyor'

İsrail'e silah sevkiyatını durduğu açıklanan ABD'nin tüm tepkilere rağmen silah sevkiyatını sürdürdüğü ortaya çıktı. Beyaz Saray yönetimi, "İsrail savunmasız bırakılmıyor." açıklaması yaptı. 

Dünya

19.05.2024, 21:26

Soykırımcı İsrail'e silah, mühimmat ve istihbarat desteği sağlayan ABD'nin tüm tepkilere rağmen Tel Aviv yönetimine silah sağlamaya devam ettiği belirtildi. 

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, ABD'nin İsrail'e sadece spesifik bazı bombaların bir sevkiyatını askıya aldığını ancak bu ülkeye diğer tüm silahları göndermeye devam ettiğini belirterek, "İsrail savunmasız bırakılmıyor." dedi.

Kirby, Beyaz Saray'da düzenlenen basın brifinginde Gazze gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Joe Biden'ın iki oğluyla birlikte olan kadın mahkemede ifade verdi, şimdi yeniden evleniyor Joe Biden'ın iki oğluyla birlikte olan kadın mahkemede ifade verdi,... Haberi Görüntüle

"İSRAİL'E SİLAHLAR AKMAYA DEVAM EDİYOR"

İsrail'e belli büyüklükteki bombaların yer aldığı bir sevkiyatın durdurulmasının ABD-İsrail ilişkilerine olumsuz bir etkisinin olmadığını savunan Kirby, bu sevkiyatın geçici olarak askıya alındığını ve sevkiyatla ilgili incelemenin devam ettiğini söyledi.

Kirby, "Biz sadece 900 kiloluk bombaların sevkiyatını askıya aldık ancak diğer silahlar ve savunma destekleri ABD'den İsrail'e akmaya devam ediyor. İsrail savunmasız bırakılmıyor. İsrail şu anda benzer askeri kabiliyetlere ve stoklara sahip durumda ve olmaya devam edecek." diye konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden'ın Refah'la ilgili duruşunun açık olduğunu kaydeden Kirby, İsrail'in bu bölgeye büyük bir saldırı düzenlememesi konusunda net olduklarını ifade etti.

ABD'den soykırıma silah desteği! İsrail'e 18 milyar dolarlık satışın önü açıldı ABD'den soykırıma silah desteği! İsrail'e 18 milyar dolarlık satışın önü... Haberi Görüntüle

BİDEN YÖNETİMİ, KAPSAMLI REFAH SALDIRISINA KARŞI

ABD Başkanı Joe Biden, dün CNN'e verdiği röportajda, İsrail'in Refah'a geniş çaplı saldırıyla girmesi durumunda bu ülkeye silah göndermeyi durduracağını söylemişti.

ABD Başkanı, "Eğer Refah'a girerlerse, henüz (kapsamlı bir saldırıyla) girmediler, eğer girerlerse o zaman Refah'ta ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim." açıklamasında bulunmuştu.

Biden yönetimi, daha çok sivilin ölümüne ve insani krizin büyümesine neden olacağı endişesiyle İsrail'in Refah'ta sivilleri korumaya yönelik gerçekçi plan içermeyen herhangi bir kapsamlı kara saldırısına karşı çıkıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading