Yandex Metrica

Sitede Ara

Beyaz Saray: Rusya, Kuzey Kore'den mühimmat istedi! Milyonlarca almış olabilir

Beyaz Saray: Rusya, Kuzey Kore'den mühimmat istedi! Milyonlarca almış olabilir

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Direktörü Kirby, Rusya'nın Kuzey Kore'den milyonlarca roket ve topçu mermisi almış olabileceğini, ancak bu silahların sahada kullanılmaya başlandığına dair henüz bir ibare olmadığını söyledi.

Dünya

23.01.2024, 19:46

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, Rusya'nın Kuzey Kore'den milyonlarca roket ve topçu mermisi almış olabileceğini, ancak bu silahların sahada kullanılmaya başlandığına dair henüz bir ibare olmadığını söyledi.

Emekli zammında bomba haber! Seyyanen zam gündemde: Konuşulan rakam 7000 TL Emekli zammında bomba haber! Seyyanen zam gündemde: Konuşulan rakam 7000... Haberi Görüntüle

"MİLYONLARCA ROKET..."

Kirby, Zoom üzerinden Beyaz Saray muhabirleri ile yaptığı toplantıda ABD'nin dış politikasını değerlendirdi. Kuzey Kore'nin Rusya'ya silah sattığı iddialarını doğrulayan Kirby, "Bize göre bu satışın içinde milyonlarca roket ve topçu mermisi var. Bu satışın tamamlanıp bu silahların sahada kullanılmaya başladığına dair ise henüz bir ibare yok" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Fidan, Ukrayna Barış Zirvesi açılışında konuştu: 'Bu konferans köprüden önceki son çıkış olabilir' Bakan Fidan, Ukrayna Barış Zirvesi açılışında konuştu: 'Bu konferans köprüden... Haberi Görüntüle

"UMUTSUZ VE ÇARESİZLER"

Kirby, söz konusu satın alımın Rusya'nın Ukrayna savaşı konusunda ne kadar "umutsuz ve çaresiz" olduğunun bir göstergesi olduğunu da sözlerine ekledi. Çin'in Rusya konusundaki tutumuna da değinen Kirby, "Çin'in Rusya'ya yönelik yaptırımları deldiğine ilişkin bir işaret görmedik" diye konuştu.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading