Yandex Metrica

Berlin'de 'Great Reset' protestosu: 80 gözaltı

Berlin'de 'Great Reset' protestosu: 80 gözaltı

Almanya’da hükümetin Kovid-19 salgınıyla mücadele politikasını protesto ederek pandeminin 'Great Reset' (Büyük Sıfırlama) amacı taşıdığını savunan gruba müdahale edildi.

Dünya

23.01.2024, 17:54

Almanya’nın başkenti Berlin’de, hükümetin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede izlediği politikanın protesto edildiği gösterilerde 80 kişi gözaltına alındı.

Hükümetin Kovid-19 salgınıyla mücadelede izlediği politika ve aldığı tedbirleri protesto etmek için binlerce gösterici Mitte ve Friedrichshain-Kreuzberg ilçelerinin çeşitli yerlerinde toplandı.

Polisin, bulundukları yerlerde toplanmalarına izin vermemesi üzerine protestocular yürüyüşe geçerek Alexander Meydanı’na ulaşmak istedi. Polisin bu girişimi de engellemesi üzerine göstericiler Prenzlauer Berg semtine doğru yürüyüşe geçti.'Barış, özgürlük ve demokrasi' sloganları atan protestocuların maske ve mesafe kurallarına uymadığı görüldü.

Berlin polisinden yapılan açıklamada, gösterilerde yaklaşık 80 kişinin gözaltına alındığı, özellikle şiddete başvuranlara ve yasaları ihlal edecek şekilde çağrıda bulunanlara odaklanıldığı aktarıldı.

Gösteriler sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı ve 2 binin üzerinde polis görev yaptı. Federal Meclis ve Başbakanlık binalarının çevresi trafiğe kapatıldı.

Berlin’de dün de yüzlerce kişi hükümetin Kovid-19 önlemlerini protesto etmek için izinsiz yürüyüş düzenlemek istemiş ancak polis ile göstericiler arasında arbede çıkmıştı. Yürüyüşü engellemek isteyen polis, göstericilere biber gazıyla müdahale etmişti.

51.000 yıllık sanat! Dünyanın en eski mağara tablosu: Sanatın doğuşu hakkında tüm bildiklerinizi unutun 51.000 yıllık sanat! Dünyanın en eski mağara tablosu: Sanatın doğuşu... Haberi Görüntüle

GREAT RESET NEDİR?

Göstericiler, pandeminin uluslarası güç odakları tarafından tasarlanmış 'Great Reset' (Büyük Sıfırlama) projesine hizmet ettiğini savunuyor. 'Büyük Sıfırlama', 'Great Reset' veya 'Global Reset' kavramları, Dünya Ekonomik Forumu'nun COVID-19 salgını sonrasında, ekonomiyi sürdürülebilir bir şekilde yeniden inşa etme önerisi olarak biliniyor. Sözkonusu kavram, Mayıs 2020'de Birleşik Krallık Prensi Charles ve Dünya Ekonomik Forumu Direktörü Klaus Schwab tarafından ortaya atılmıştı. BERLİN

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading