Yandex Metrica

Sitede Ara

Belçika'da enerji krizinden sonra ilaç krizi başladı! Yüzlerce ilaç bulunamıyor

Belçika'da enerji krizinden sonra ilaç krizi başladı! Yüzlerce ilaç bulunamıyor

Belçika'da enerji krizinin ardından şimdi de ilaç krizi başladı. Belçikalılar eczanelerde, antibiyotik, ağrı kesici, kalp ve diyabet ilaçlarının da bulunduğu yüzlerce ilacı bulamıyor.

Dünya

23.01.2024, 19:59

Belçika'da enerji ve gıda krizinin ardından ilaç krizi de başladı. Belçika Federal İlaç Ajansı'ndan derlenen verilere göre sağlık alanında ciddi problemler yaşanmaya başladı. 

2024 GSYİH verileri belli oldu: Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer aldı! 2024 GSYİH verileri belli oldu: Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri... Haberi Görüntüle

616 İLAÇ ÜLKEDE KALMADI 

Ülke genelinde eczanelerde yüzlerce ilaç bulunmuyor. Söz konusu verilere göre, Belçika'da kullanıma bulunan ilaçlar listesindeki 616 farklı ürünün 'geçici kullanım dışı' olarak sınıflandırıldığı bildirildi. 

En kanlı saldırıları o planladı! 'En acımasız' çetenin lideri Teksas'ta yakalandı! En kanlı saldırıları o planladı! 'En acımasız' çetenin lideri Teksas'ta... Haberi Görüntüle

KALP HASTALARI BİLE İLAÇ BULAMIYOR 

Söz konusu listede ise, antibiyotik, göz damlası, ağrı kesici, ateş düşürücü, balgam sökücü, kalp, kolesterol, epilepsi, antibiyotikli krem, kas gevşetici ve diyabete yönelik bir sürü ürünün ülkede bulunamayan ilaçlar arasında bulunduğu belirtildi. 

Yüzlerce ton altını çekmek istiyorlar: Külçenin içinden başka bir maden çıkmıştı Yüzlerce ton altını çekmek istiyorlar: Külçenin içinden başka bir maden... Haberi Görüntüle

ETKEN MADDE KITLIĞI BULUNUYOR 

Diğer yandan listenin açıklama kısmında bu ilaçların üretimdeki gecikme, talepteki artış, etken madde sağlanamaması ve ulaşım sıkıntıları gibi tedarik sorunları yüzünden temin edilemediği belirtiliyor. 

Rusya'dan kaos uyarısı: 'ABD bölgeyi nükleer felakete sürüklüyor' Rusya'dan kaos uyarısı: 'ABD bölgeyi nükleer felakete sürüklüyor' Haberi Görüntüle

BAZI İLAÇLARIN MUADİLLERİ BULUNABİLİYOR 

Söz konusu yüzlerce ilacın, ülkedeki eczanelerde bulunamadığı belirtilirken, bazılarının yerine ise sadece muadillerinin temin edilebildiği bildirildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading