Yandex Metrica

Bebek katili Netanyahu'ya Holokost Anma Merkezi'nde büyük şok: Defol git

 İsrail ordusu Refah'ın doğusuna havadan broşürler atarak bölgedeki Filistinlilerin bölgeyi terk etmesini istedi. İsrail ordusunun açıklamasının ardından Refah'ın doğusundaki Filistinliler göç etmeye başladıç Öte yandan İsrail Başbakanı Netanyahu, Holokost Anma Merkezi'nde "Defol git" sloganıyla protesto edildi.

Dünya

16.05.2024, 15:15

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan ve 8 aydır 38 bini aşkın masum Filistinliyi katleden İsrail ordusu, yaklaşık 1,5 milyon Filistinli'nin son sığınağı olan Refah'a kara harekatı için düğmeye bastı.

İsrail Devlet Televizyonu KAN'ın iddiasına göre; Aylardır Gazze'de soykırım yapan İsrail ordusu, Refah kentinin doğusunda İsrail sınırı yakınındaki bazı mahalleleri boşaltmaya başladı. Refah'ın doğusunda boşaltılması istenen bölgede yaklaşık 100 bin Filistinli ikamet ediyor.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, ABD'li mevkidaşı Lloyd Austin'e, Hamas rehine takası önerilerini kabul etmediği için operasyonun gerekli olduğunu söyledi. Hamas ise tahliye kararının rehine müzakerelerinin askıya alınmasına yol açacağını belirtti.

Sömürgesindeki uyanış Fransa'yı telaşlandırdı: OHAL ilan edildi Sömürgesindeki uyanış Fransa'yı telaşlandırdı: OHAL ilan edildi Haberi Görüntüle

FİLİSTİNLİLER GÖÇ ETMEYE BAŞLADI

İsrail ordusu, Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerde yaşayan Filistinlilerden bölgeden ayrılmaları çağrısı yaptı. İsrail ordusunun yaptığı açıklamanın ardından yüzlerce Filistinli Refah'ın doğusundaki mahallelerden göç etmeye başladı.

'Bu süper uçak niye satılmadı, anlamıyorum' dedi, düşmanının jetini böyle övdü 'Bu süper uçak niye satılmadı, anlamıyorum' dedi, düşmanının jetini böyle... Haberi Görüntüle

EL-MEVASİ BÖLGESİNE DOĞRU GİTTİLER

Yağmurlu havaya rağmen kadın ve çocukların olduğu yüzlerce Filistinli yanlarına alabildikleri birkaç parça poşet veya çantadaki eşyalarıyla yollara düştü. Araçları olan araçlarıyla, olmayanlar ise at ve eşek arabalarıyla Refah'ın doğusundan batısına ya da İsrail'in "güvenli olduğunu" iddia ettiği El-Mevasi bölgesine doğru hareket etti.

Lübnan Başbakanı duyurdu: İsrail BM'nin 1701 sayılı kararını tam 35 bin kez ihlal etti Lübnan Başbakanı duyurdu: İsrail BM'nin 1701 sayılı kararını tam 35... Haberi Görüntüle

BROŞÜRLE TEHDİT

İsrail ordusu, abluka ve saldırıları altındaki Gazze Şeridi’nin Refah kentine yonelik kara harekatı öncesi, kentin doğusuna attığı broşürlerle bölge sakinlerinin evlerini boşatmaları ve kentin batısına gitmeleri uyarısında bulundu.

Öte yandan dünyanın dört bir tarafında protesto edilen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Kudüs'te bulunan Holokost Anma Merkezi'nde büyük bir şok yaşadı.

Bebek katili Netanyahu, Nazilerin 2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirdiği Holokost (Yahudi soykırımı) kurbanları için düzenlenen anma törenine katıldı.

İki ay sonra yeniden: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları barış anlaşması için bir araya geldi İki ay sonra yeniden: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları barış... Haberi Görüntüle

''DEFOL GİT NETANYAHU''

Dünyanın ateşkes çağrılarına kulağını tıkayan Başbakan Netanyahu, Yad Vaşem'de Holokost anıtına çelenk bıraktığı esnada orada bulunan göstericiler tarafından protesto edildi.

Protestoculardan biri Netanyahu'ya hitaben, "İsrail halkı, terk edilmiş evlatlarımızı hatırlasın. Defol git." diye bağırdı.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading