banner2

Bakir İzetbegoviç'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek: Erdoğan rahmetli Aliya İzetbegoviç’in emanetini yerine getiriyor

Bağımsız Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzetbegoviç'in oğlu Demokratik Eylem Partisi (SDA) Genel Başkanı Bakir İzetbegoviç, Türkiye'de 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek çağrısında bulunarak "Sözümü öz ve kısa söyleyeceğim. Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli Aliya İzetbegoviç’in emanetini yerine getiriyor çünkü samimiyetle ve kardeşçe Boşnaklara ve Bosna Hersek'e sahip çıkıyor. Kıymetli Boşnaklarım, önümüzdeki seçimlerde oy hakkınızı kullanmaya ve Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Dünya 05.05.2023, 19:37 05.05.2023, 20:33
Abone ol
Bakir İzetbegoviç'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek: Erdoğan rahmetli Aliya İzetbegoviç’in emanetini yerine getiriyor

Bakir İzetbegoviç, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Erdoğan'a ihtiyacı olduğunu ve Boşnakların da ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Türkiye'deki seçimlerin tarihi bir dönüm noktası olduğunun farkında olduklarını vurgulayan İzetbegoviç, şu ifadeleri kullandı:

ERDOĞAN DEMOKRASİYİ GÜÇLENDİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin diriliş ve her alanda yükselişindeki muhteşem rolünün çoğunuzun bilincinde olduğuna inanıyorum. Erdoğan'ın önderliğinde kardeş Türk halkı ve devleti, kendi onurunu ve öz güvenini daha da sağlamlaştırdı, demokrasiyi güçlendirdi ve uzun vadeli gelişimi garanti eden değerler sistemini yeniledi.

TÜRKİYE ÇOK UZUN BİR YOL KATETTİ

Türkiye, ekonomisi yeterince gelişmemiş bir ülke konumundan kısa bir sürede uzun yol katederek, güçlü bir dünya ekonomisi pozisyonuna geldi. Herkesi hayran bırakan hızlı altyapı çalışmaları, endüstriyel kalkınma, gerçekleşen eğitim reformları, güçlü ordu ve savunma sanayi buna şahitlik etmekte.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ALİYA İZETBEGOVİÇ'İN EMANETİNİ YERİNE GETİRİYOR

Bosna Hersek ve Sancak'taki Boşnaklar, bilhassa büyük lider Erdoğan'ın dostluğuna şahit. Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin verdiği büyük destek ve yardımlar, Bosna Hersek ve Boşnaklar için hayati önem taşımaktadır. Türkiye tarafından Bosna Hersek'te gerçekleştirilen projeler burada saymakla bitmez. Sözümü öz ve kısa söyleyeceğim. Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli Aliya İzetbegoviç’in emanetini yerine getiriyor çünkü samimiyetle ve kardeşçe Boşnaklara ve Bosna Hersek'e sahip çıkıyor. Kıymetli Boşnaklarım, önümüzdeki seçimlerde oy hakkınızı kullanmaya ve Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermeye davet ediyorum. Çünkü Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var ancak Boşnak halkının ve Bosna Hersek'in de ihtiyacı vardır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!