Yandex Metrica

BAE'de yas: Şeyh Tahnun bin Muhammed Al Nahyan hayatını kaybetti

BAE'de yas: Şeyh Tahnun bin Muhammed Al Nahyan hayatını kaybetti

BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan'ın amcası ve ülkenin kuruluş sürecinde yer alan Dubai Emirliği'nin El-Ayn Valisi Şeyh Tahnun bin Muhammed Al Nahyan hayatını kaybetti. Ölüm sebebiyle BAE'de 7 günlük yas ilan edildi.

Dünya

21.05.2024, 17:12

BAE'nin kurucularından Şeyh Tahnun bin Muhammed Al Nahyan öldü. Haberi duyuran BAE haber ajansı WAM, Şeyh Tahnun bin Muhammed'in ölümü sonrasında ülkede bayrakların yarıya indirildiği ve 7 gün yas ilan edildiği bildirildi.

ABD'yi karıştıran seçim paylaşımı! Trump silmek zorunda kaldı ABD'yi karıştıran seçim paylaşımı! Trump silmek zorunda kaldı Haberi Görüntüle

TARIM BAKANLIĞI DA YAPTI

Haberde BAE'nin 1971 yılında kurulma sürecinde Şeyh Tahnun bin Muhammed'in de BAE'nin kurucusu Al Nahyan ile birlikte çalıştığı belirtildi. Şeyh Tahnun bin Muhammed, BAE'de Tarım Bakanlığı ve BAE'nin petrol ve doğalgaz şirketi ADNOC'un müdürlüğünü de yaptı. 

İşgalci İsrail'den çok konuşulacak Gazze itirafı: Tüm dünyaya ilan ettiler İşgalci İsrail'den çok konuşulacak Gazze itirafı: Tüm dünyaya ilan ettiler Haberi Görüntüle

ŞEYH HALİFE BİN ZAYİD EL-NAHYAN 2022'DE ÖLMÜŞTÜ

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid el-Nahyan, Mayıs 2022'de 74 yaşında yaşamını yitirmişti. Vefat sebebiyle ülkede 40 günlük yas ilan edilmişti.

F-16'yı bu katil füzeler vuracak: Karadeniz savaş uçağı mezarlığı olacak F-16'yı bu katil füzeler vuracak: Karadeniz savaş uçağı mezarlığı olacak Haberi Görüntüle

ŞEYH HALİFE BİN ZAYİD EL-NAHYAN KİMDİR?

Şeyh Halife bin Zayid el-Nahyan, babası Zayid bin Sultan el-Nahyan'ın yerine 3 Kasım 2004 tarihinde göreve başlamış, babasının hastalığı sırasında devlet başkanı vekili olmuştu. 2014 yılında felç geçiren Şeyh Halife bin Zayid el-Nahyan, sağlık sorunları nedeniyle kameraların karşısına nadiren çıkıyordu. Aynı zamanda Abu Dabi Emiri olan el-Nahyan, Abu Dabi Kalkınma Fonu'nun başkanlığı görevini de yürütüyordu. 

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

1

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading