Yandex Metrica

Azerbaycan ve Ermenistan barış müzakeresi için masada: Dışişleri bakanları Berlin'de bir araya gelecek

Azerbaycan ve Ermenistan barış müzakeresi için masada: Dışişleri bakanları Berlin'de bir araya gelecek

Azerbaycan, Ermenistan ve Almanya dışişleri bakanları Almanya'nın başkenti Berlin'de üçlü toplantıda bir araya gelecek.

Dünya

28.02.2024, 17:11

Almanya Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile üçlü bir toplantı gerçekleştirecek.

Netanyahu, ABD'ye rağmen Refah'a saldıracak: 'Yapmamız gerekeni yapmak zorundayız' Netanyahu, ABD'ye rağmen Refah'a saldıracak: 'Yapmamız gerekeni yapmak zorundayız' Haberi Görüntüle

ÖNCE AYRI AYRI GÖRÜŞECEK

Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, Dışişleri Bakanlığının konukevi olarak kullandığı Villa Borsig'de önce Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan ile sonra da Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ile ayrı ayrı görüşecek. Bu görüşmelerden sonra üçlü görüşmeye geçilecek. 

Almanya'da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansında görüşen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın verdiği talimat gereği Bayramov ile Mirzoyan'ın 28-29 Şubat'ta bir araya geleceği öğrenilmişti. Dışişleri bakanlarına barış anlaşması müzakereleri için yakında bir araya gelmeleri talimatı veren Aliyev ve Paşinyan, sınır belirleme komisyonlarının da yakında toplanmasını istemişti.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Loading