Yandex Metrica

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev yemin töreninde konuştu: 'Dünya, 3. Dünya Savaşı'na çok yakındır'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev yemin töreninde konuştu: 'Dünya, 3. Dünya Savaşı'na çok yakındır'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Dünya, 3. Dünya Savaşı'na çok yakındır. Bazıları bu savaşın artık başladığını düşünüyor. Azerbaycan ordusu ise gücünü savaşta gösterdi. Ermenistan ve bu ülkeyi askeri yönden destekleyenler bilmelidir ki bizi hiçbir şey durduramaz." dedi.

Dünya

16.03.2024, 19:53

Azerbaycan Milli Meclisi'nde yemin ederek resmen göreve başlamasının ardından konuşan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, kendisine güvenen Azerbaycan halkına teşekkür etti. Ermenistan'la ilişkilere değinen Aliyev,  "Şimdi yeni dönem başlıyor. Bu döneme alnı açık, yüzü ak, başı dik giriyoruz. Bu dönemin büyük başarıları olacaktır. Şimdiye kadar tüm görevleri yerine getirdik. Her zaman hedefimiz güçlü Azerbaycan olmuştur." diye konuştu. Oyunu yaklaşık 30 yıl bouyunca Ermeni işgalinde kalan ve ayrılıkçı Ermenilerin başkent olarak kullandığı Hankendi'de kullandığını hatırlatan Aliyev, "Hankendi'de kullandığım oy, kutuya attığım pusula öylesine bir pusula değildi. O pusula Ermeni ayrılıkçıların tabutuna çakılan son çiviydi." ifadelerini kullandı.

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın sistemi hacklendi: Kritik veriler artık Çin'in elinde İngiltere Savunma Bakanlığı'nın sistemi hacklendi: Kritik veriler artık Çin'in elinde Haberi Görüntüle

"3. DÜNYA SAVAŞI ÇOK YAKIN"

Dünyanın yeni bir savaşa doğru gittiğini ifade eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Dünya, 3. Dünya Savaşı'na çok yakındır. Bazıları bu savaşın artık başladığını düşünüyor. Azerbaycan ordusu ise gücünü savaşta gösterdi. Ermenistan ve bu ülkeyi askeri yönden destekleyenler bilmelidir ki bizi hiçbir şey durduramaz. Eğer bize karşı toprak iddialarına son verilmezse, eğer Ermenistan kendi yasalarını düzene koymazsa barış anlaşması olmayacaktır." şeklinde konuştu.

Kassam işgalcilere öldürücü darbeler vuruyor: İsrail'e ait 100 askeri araç imha edildi Kassam işgalcilere öldürücü darbeler vuruyor: İsrail'e ait 100 askeri araç... Haberi Görüntüle

"KARABAĞ MİLLİ MESELEMİZ"

Karabağ'ın milli mesele olduğunu ve bununla milli birlik ve beraberliğin güçlendiğini vurgulayan Aliyev, "Bu konu çözüme kavuştu. Bizim milli birliğimiz daimi olmalıdır. Çünkü Azerbaycan'ın önemi ve dünyada oynadığı rol artmaktadır." dedi. Milli ve manevi değerlere bağlı gençlik yetiştirmenin önemini de hatırlatan Aliyev, "Biz, milli ve manevi değerlere bağlı gençlik yetiştirmeliyiz. Gençlerimizi milli ruhta ve geleneksel değerler temelinde yetiştirmek devletin ve her ailenin görevidir." ifadelerini kullandı.

Danimarka Kralı'ndan bayrak jesti: Göstericilere balkondan Filistin bayrağı sallayarak destek verdi Danimarka Kralı'ndan bayrak jesti: Göstericilere balkondan Filistin bayrağı sallayarak destek... Haberi Görüntüle

TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI

Türk Devletleri Teşkilatı'nın önemine de değinen İlham Aliyev, "Öncelikle Türk Devletleri Teşkilatı çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Açıkça söylemek istiyorum ki bu bizim için önceliktir. Türk Devletleri Teşkilatı bizim için temel uluslararası organizasyondur, çünkü o bizim ailemizdir. Bizim başka ailemiz yok. Türk dünyası bizim ailemizdir. Türk Devletleri Teşkilatının küresel alanda önemli bir aktör ve güç merkezi haline gelmesi için ortak çaba sarf etmeliyiz. Bunu ancak birlikte başarabiliriz." dedi.

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Loading