Yandex Metrica

Sitede Ara

Avrupa'da kavurucu sıcaklık! En sıcak ekim ayı olarak kayıtlara geçti

Avrupa'da kavurucu sıcaklık! En sıcak ekim ayı olarak kayıtlara geçti

Avrupa kıtasında en sıcak ekim ayının 2022'de kayıtlara geçtiği bildirildi. Avusturya, İsviçre, Fransa ile İtalya ve İspanya'nın büyük bölümünde hava sıcaklıkları rekor seviyede ölçüldü.

Dünya

23.01.2024, 20:02

Avrupa Birliği (AB) kuruluşu Copernicus İklim Değişikliği Servisinin verdiği bilgiye göre, bu yıl ekim ayı, referans aralığı olan 1991-2020 dönemindeki ortalama sıcaklıktan yaklaşık 2 derece daha sıcak geçti.

Rekor seviyeye çıkan hava sıcaklıkları, özellikle Batı Avrupa'da görüldü. Avusturya, İsviçre, Fransa ile İtalya ve İspanya'nın büyük bölümünde hava sıcaklıkları rekor seviyede ölçüldü.

6 uçak gemisi ve 6 denizaltı: Onlar en büyük ve en hızlısı değil, en sessiz ve en ölümcülü! 6 uçak gemisi ve 6 denizaltı: Onlar en büyük ve... Haberi Görüntüle

BAZI AVRUPA ÜLKELERİNDE HAVA SICAKLIKLARI REKOR DÜZEYE ÇIKTI 

Ekim ortalamasının altında kalan bölgeler ise sadece bazı Yunan adaları ile İzlanda oldu. Balkanlar ile Yunanistan'ın kimi bölgelerinde de hava sıcaklığı ortalama düzeyde kaldı. Avrupa'nın geri kalanında sıcaklık, ortalamanın üzerinde seyretti.

Küresel olarak da 2022 yılının ekim ayı, 1991-2020 dönemi ortalamasından 0,41 derece daha sıcak geçti. Bu yılın ekim ayı, aynı ay için sıcaklık rekorunun kırıldığı 2019'dan sadece 0,04 derece daha serin oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading