Yandex Metrica

Sitede Ara

Avrupa'da enerji krizi! O ülke alarma geçti

Avrupa'da enerji krizi! O ülke alarma geçti

Ukrayna-Rusya savaşıyla başlayan enerji krizi Avrupa'da zor günlerin habercisi oldu. Birçok Avrupa ülkesinde enerji krizi baş gösterdi. Hollandalı yetkililer, kış aylarında elektrik ve doğal gaz faturalarında büyük artış beklendiğini açıkladı. Yeni yılda hane halkına yaklaşık 4 bin avroluk ek maliyet getirmesi öngörülüyor.

Dünya

23.01.2024, 22:11

Rusya Ukrayna savaşının beraberinde getirdiği enerji krizi, Avrupa’yı sarsmaya devam ediyor. Birçok AB üyesi ülke art arda tasarruf önlemleri açıkladı. Hollandalı yetkililer, kış aylarında elektrik ve doğal gaz faturalarında büyük artış beklendiği bildirildi. 

açıklarken son olarak Hollandalı yetkililer, kış aylarında elektrik ve doğal gaz faturalarında büyük artış beklendiğini açıkladı.

Kara ölüm tehlikesi! Orta Çağ'ın mirası hıyarcıklı veba geri döndü: Pandemi yaşanır mı? Kara ölüm tehlikesi! Orta Çağ'ın mirası hıyarcıklı veba geri döndü:... Haberi Görüntüle

ENERJİ HARCALAMALARI ARTTI 

Gaslicht enerji fiyat karşılaştırma portalına göre, 2021'de yıllık 2 bin 500 avroluk enerji sözleşmesi yapan haneler, bu yıl aynı standartlardaki kullanım için 6 bin 500 avroluk sözleşme yapacak. Bu durum 2022'de hane halkının 2021'e göre 2,5 kat daha fazla enerji harcaması yapacağı anlamına geliyor.

Gaslicht kurucusu Ben Woldring, Twitter'dan "Enerji fiyatları, son 7 aydır artıyor. Yükseliş devam ettikçe bunun getireceği yükle başa çıkması gereken hane sayısı da artacak." paylaşımında bulundu.

Hollanda'daki en büyük elektrik tedarikçisi Vattenfall'ın üst düzey yöneticisi Martin Neef de artan enerji fiyatlarını müşterilerine yansıtmaktan başka seçenekleri olmadığını dile getirdi.

İnsanlığın kaderini değişitrecek buluş! Deney farelerinde işe yaradı! Sıra insanlarda İnsanlığın kaderini değişitrecek buluş! Deney farelerinde işe yaradı! Sıra insanlarda Haberi Görüntüle

ENERJİ FİYATLARI MALİ ZORLUK GETİRİYOR 

Hollanda NU gazetesindeki haberde, yükselen elektrik ve doğal gaz fiyatlarının ev faturalarını 3 katına çıkarabileceğine yönelik beklenti açıklandı.

Geçen yıl 1 kilovat saat elektrik 20 avro sent iken, bunun bu yıl 50 ila 70 avro sente satılacağı öngörülen haberde, gazın 1 küp metre fiyatının 80 avro sentten 2,5-3 avroya çıkacağı tahmini paylaşıldı.

Hollanda Ulusal Bütçe Bilgilendirme Enstitüsünün öngörülerine yer verilen haberde, ülkede yükselen enerji fiyatları sebebiyle mali zorluk çekenlerin sayısında artış beklendiği aktarıldı.

Ateşkes olsa bile saldırıya devam edecekler: MOSSAD direktöründen çarpıcı açıklama! Ateşkes olsa bile saldırıya devam edecekler: MOSSAD direktöründen çarpıcı açıklama! Haberi Görüntüle

ENERJİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR 

Ülkede enerji faturaları dağıtıcı firmalarla yapılan yıllık veya çok yıllı anlaşmalarla hane halkı yıllık enerji faturalarını sabit bir miktar olarak öderken, sene sonu kullanımına göre eksik ya da fazla kullanım miktarları yeniden hesaplanıyor.

Hollanda'da Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ardından enerji ve gıda fiyatlarındaki artışın önüne geçilemedi.

Temmuz ayı enflasyonu yüzde 10,3 olan ülkede, bunun 1975'ten bu yana görülen en yüksek aylık enflasyon olduğu açıklanmıştı. Alım gücündeki düşüş ve hayat pahalılığı, Hollandalıları hissedilir derecede etkiliyor.

.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading