SON DAKİKA
Almanya'dan Rusya'yı kızdıracak adım: Seferberlik karşıtı firari askerlere iltica hakkı tanıyacaklarını duyurdu

Almanya'dan Rusya'yı kızdıracak adım: Seferberlik karşıtı firari askerlere iltica hakkı tanıyacaklarını duyurdu

usya - Ukrayna savaşı sonrası panikleyen Almanya kritik bir karar aldı. Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, kısmi seferberlik ilan edilen Rusya'da askere gitmeyi reddedenlerin, Almanya'ya iltica başvurusunda bulunabileceğini söyledi.

Dünya

23.01.2024, 19:50

Ukrayna-Rusya savaşının başlaması ile birlikte gündeme gelen Rusya'da seferberlik ilanı kısmi de olsa gerçekleşti. Rusya'da savaş karşıtları ülkeden kaçmak için çareler aramaya başladı. Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, kısmi seferberlik ilan edilen Rusya'da askere gitmeyi reddedenlerin, Almanya'ya iltica başvurusunda bulunabileceğini söyledi.

Bahtsız kral tahta çıktı kansere yakalandı! İngiltere Kralı 3. Charles'tan... Haberi Görüntüle

"SEFERBERLİK KARŞITLARI ALMANYA'YA İLTİCA BAŞVURUSU YAPABİLİR"

Faeser, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung'a yaptığı açıklamada, "Kural olarak, ağır baskı tehdidi altındaki firari askerler, Almanya'da uluslararası korumadan yararlanırlar. Vladimir Putin'in rejimine cesurca karşı çıkan ve bu nedenle kendilerini büyük bir tehlikeye atan herkes, siyasi zulüm gerekçesiyle Almanya'ya iltica başvurusunda bulunabilir." dedi.

Nancy Faeser, Almanya'nın zaten zulüm gören ve tehdit edilen Rus muhalifleri aylardır ülkeye kabul etmekte olduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Marco Buschmann da "Putin'den nefret eden ve liberal demokrasiyi seven herkes Almanya'da bize katılabilir." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading